Home Wideo Atak nożownika po proteście w Gdyni. Pociął twarz mężczyźnie, który bronił obrażanych kobiet

Atak nożownika po proteście w Gdyni. Pociął twarz mężczyźnie, który bronił obrażanych kobiet

Atak nożownika po proteście w Gdyni. Pociął twarz mężczyźnie, który bronił obrażanych kobiet

Protest w Gdyni: nożownik obrażał kobiety wracające ze strajku kobiet. W ich obronie stanęli młodzi mężczyźni, jeden z nich został zaatakowany nożem, napastnik uszkodził mu twarz.

Wczoraj w Gdyni, podobnie jak w całym kraju odbył się protest przeciwko decyzji TK w sprawie zakazu aborcji w przypadku ciężkich uszkodzeń płodu. Agresja podczas tych protestów była bardzo duża.

Atak nożownika miał miejsce chwilę po tych wydarzeniach, wczoraj około godziny 22:00. Napastnik pociął twarz młodemu mężczyźnie, który natychmiast trafił do szpitala. W ślad za przestępcą udała się policja.

Jak donosi tvn24.pl, do ataku doszło na ulicy Świętojańskiej w Gdyni około godziny 22:00. Młodzi ludzie wracający z protestu zostali zaczepieni przez 64-letniego mężczyznę, który zaczął obrażać kobiety za ich udział w strajku.

Dziennikarze portalu trojmiasto.pl wypytali o szczegóły świadków zdarzenia. Ich zdaniem mężczyzna używał wulgaryzmów w stronę kobiet, a w ich obronie stanęli młodzi mężczyźni.

Gdy wywiązała się kłótnia, starszy mężczyzna wyciągnął nóż i zaatakował nim jednego z mężczyzn, mierząc ostrzem prosto w twarz. Tuż po tym, napastnik uciekł i zabarykadował się w pobliskiej restauracji.

– “Podczas przeszukania pobliskiego terenu funkcjonariusze znaleźli podejrzanego w jednej z kamienic, zatrzymali go i doprowadzili do komisariatu” – wyjaśniła aspirant Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Napastnikiem był 64-letni mężczyzna, który okazał się być pod wpływem alkoholu. Jak podaje tvn24.pl, w jego krwi wykryto ponad 1 promil alkoholu.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Prawdopodobnie usłyszy zarzut uszkodzenia ciała, nie wiadomo jeszcze w jakim stopniu, to zależy od opinii lekarza. W Polsce za takie naruszenie grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Na ulicach Gdyni, podobnie jak w całym kraju zawrzało. Na profilu Kobiety w Czerni opublikowano nagranie obrazujące wielkie rozmiary protestu. Wczoraj o godzinie 16:00 strajkujący zatrzymali ruch uliczny.

Kobiety walczą o swoje prawa, a codzienne protesty zyskują wciąż na sile. Jutro wszystkie strajkujące nie pojawią się w pracy. Plany są także na piątek. W piątek w Warszawie odbędzie się największy protest, na który mają zjechać kobiety z całego kraju.

Arbuzowe lub czekoladowe day spa
Arbuzowe lub czekoladowe day spa
71,99 zł
89,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Arbuzowy pakiet day spa za 89,99 zł i więcej opcji w gabinecie Alice's Institute Kosmetologia w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz