Home Kategorie Ludzie Kabaret Ani Mru Mru kpi z Agaty Dudy. Chodzi o wyrok TK.
5.20K

Kabaret Ani Mru Mru kpi z Agaty Dudy. Chodzi o wyrok TK.

Kabaret Ani Mru Mru kpi z Agaty Dudy. Chodzi o wyrok TK.

Twórcy kabaretu Ani Mru Mru po raz kolejny postanowili zabrać głos w sprawach politycznych. Na Facebooku kabaretu pojawił się mem, przedstawiający Kingę Dudę i żonę prezydenta RP z podpisem kabaretu.

Jak łatwo można się domyślić, wpis ten dotyczy niczego innego jak tylko wyroku TK w sprawie aborcji w Polsce. Coraz więcej gwiazd z polski jak i również zagranicy wypowiada się w tej sprawie.

Nie milkną echa po czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że tzw. aborcja eugeniczna jest niezgodna z polską Konstytucją.Od tego czasu w Polsce codziennie trwają strajki i protesty kobiet, które nie zgadzają się, aby rząd podejmował za nie decyzje.

Do tej pory wiele znanych osób, aktorów, muzyków czy polityków zabrało głos w sprawie wyroku TK. W ich social mediach jest pełno prywatnych świadectw, a także historii innych osób, które były z zagrożonej ciąży.

Codziennie na protestach pojawia się coraz więcej gwiazd. W ostatnim warszawskim proteście wzięli udział m.in. Maja Ostaszewska, Julia Wróblewska, Andrzej Chyra, Anna Mucha, Joanna Koroniewska czy Janek Kietliński.

Internauci oraz przeciwnicy najnowszego wyroku TK cały czas czekają, aż głos zabierze Kinga i Agata Duda, które konsekwentnie milczą w tym temacie. Teraz na profilu kabaretu Ani Mru Mru pojawił się prześmiewczy mem.

Na obrazku widzimy Kingę Dudę i żonę prezydenta RP oraz podpis: “kabaret ani mru mru”,nawiązujący do milczenia wobec najnowszej decyzji TK ws. aborcji eugenicznej.

Jak zapewne pamiętacie, niedawno Marcin Wójcik opublikował list do zarządu TVP, w którym odmówił wzięcia udziału w programie “Kabaret za kulisami”, ponieważ jak tłumaczył:

– “Z przykrością stwierdziłem, że niestety w dalszym ciągu nie, że zakłamywanie rzeczywistości i bezwstydna propaganda nie wpisuje się w mój system wartości. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem Prawa i Sprawiedliwości, partii, której tubą stała się Wasza telewizja, a prawda, uczciwość, rzetelność i szacunek do innych są dla mnie sprawami fundamentalnymi” – mówił.

Odpowiedział na to między innymi Jarosław Jakimowicz:

– “Odezwał się w nim heroiczny twardziel, który ma w d. TVP PIS! OK. Pokaż twardzielu, ile zarobiłeś w tej i dzięki tej telewizji kasy? Ty i agencja, która ciebie reprezentuje? Akurat ich stawki uchodziły za chore, ale zawsze im tego gratulowałem. Co, do jakiego projektu nie dogadałeś się z TVP, że tak im się odgrywasz?” – stwierdził.

 

Dieta OXY: celebryci ją uwielbiają
Dieta OXY: celebryci ją uwielbiają
47,00 zł
69,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Dieta OXY: dieta odchudzająca ceniona przez celebrytów od 47 zł (do -40%)

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz