Home Kategorie Życie Polskie babcie też biorą udział w strajku. “Jesteśmy z wami w słusznej sprawie”
1.69K

Polskie babcie też biorą udział w strajku. “Jesteśmy z wami w słusznej sprawie”

Polskie babcie też biorą udział w strajku. “Jesteśmy z wami w słusznej sprawie”

Polskie Babcie też strajkują razem z młodymi kobietami przeciwko zakazowi aborcji z powodów embriopatologicznych. “Protestujemy w imieniu naszych Wnuczek i Wnuków”.

Wygląda na to, że starszemu pokoleniu również nie podoba się  sytuacja, która obecnie panuje w polskim państwie, czemu dają upust podczas protestów. Wspierają w ten sposób swoje wnuki.

Jutro minie tydzień, odkąd w Polsce rozpoczęły się strajki i demonstracje przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, wprowadzającego obowiązek donoszenia i urodzenia ciężko chorego dziecka, z wadami letalnymi, które doprowadzą do jego śmierci w łonie matki lub tuż po narodzinach. Wielu Polakom się to nie spodobało.

Ogromna większość Polaków, w zależności od sondażowni, od 65 do 74 proc., jest przeciwna zakazowi aborcji z powodów embriopatologicznych. Jednak Prawo i Sprawiedliwość przy wsparciu Ordo Iuris i Episkopatu jest silnie zmotywowane, by wprowadzić go w życie. Spotkało się to jednak z potężnymi protestami ze strony Polaków.

Argumenty, że zakaz sprawi, że jeszcze więcej Polek będzie odkładać decyzje o macierzyństwie albo w ogóle z tego rezygnować, a przyrost naturalny, już i tak ujemny, jeszcze bardziej spadnie, nie przekonują ich w żaden sposób.

Na szczęście na ulicach demonstrują głównie młodzi ludzie, znacznie bardziej odporni na zakażenia koronawirusem niż starsi.  Ale nie tylko… Nie bacząc na zagrożenie epidemiologiczne, dołączają seniorki zrzeszone w spontanicznym ruchu Polskie Babcie. Grupa ta powstała z inicjatywy  Iwony Kowalskie, Krystyny Piotrowskiej oraz Izabelli Koniarskiej, które mówią, że:

– “Nie wszystkie babcie są moherowe, są też tęczowe. Jeszcze raz powtarzamy: „Jesteśmy z Wami i dla Was w każdej słusznej sprawie i to bardzo aktywnie” – przyznały.

– “Wypowiadamy się w imieniu Polskich Babć, spontanicznego ruchu społecznego. Od dwóch lat protestujemy na ulicy w imieniu naszych Wnuczek i Wnuków (a od pięciu przeciwko rządom PiS). Jesteśmy z młodymi i dla nich. Organizujemy własne protesty, przyłączamy się do wszystkich, które zgodne są z naszymi poglądami i ideałami. Jesteśmy zawsze z Młodymi Ludźmi, klimat, przemoc w rodzinie, prawa kobiet…” – napisały na FB.

Warsztaty piernikarskie i więcej
Warsztaty piernikarskie i więcej
21,99 zł
34,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Warsztaty (od 21,99 zł) ze zwiedzaniem Starówki Torunia (od 30,99 zł) w Piernikarni Starotoruńskiej (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
6
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz