Home Kategorie Życie “Pedofilia jeszcze nikogo nie zabiła” argumentuje ksiądz w rozmowie o aborcji. To chore co mówi
6.30K

“Pedofilia jeszcze nikogo nie zabiła” argumentuje ksiądz w rozmowie o aborcji. To chore co mówi

“Pedofilia jeszcze nikogo nie zabiła” argumentuje ksiądz w rozmowie o aborcji. To chore co mówi

Zarówno aborcja, jak i pedofilia to dwa kontrowersyjne tematy, które często pojawią się w rozmowach z udziałem Kościoła. Wielu duchownych lubi wypowiadać się w tej sprawie, jednakże chyba nie powinni.

Zwłaszcza jeżeli spojrzymy na to, co mówią niektórzy z nich. Ich słowa wołają o pomstę do nieba, a u ludzi wywołują gniew i trudno się dziwić. Tym razem jeden ze znanych amerykańskich księży, Richard Bucci, posunął się za daleko mówiąc, że pedofilia jest lepsza od aborcji, bo “jeszcze nikogo nie zabiła“. Skandaliczne słowa duszpasterza wywołały falę krytyki.

Rozmowy na temat pedofilii i aborcji toczą się na całym świecie. Temat stał się głośny również ze względu na wypowiedź jednego z księży w rozmowie z dziennikarką. Stwierdził on, że:

– “Przecież nie można porównywać moralnie tych dwóch kwestii – aborcji oraz pedofilii. Pedofilia nikogo nie zabija. A aborcja – owszem.” – dokładnie tak powiedział ksiądz.

– “Jeśli niewinne dziecko w łonie matki nie zasługuje na życie, to życie w ogóle staje się bezwartościowe.” – dodał.

Najgłośniej oczywiście swoje oburzenie wyraziły osoby, które były ofiarami pedofilii:

– “Kiedy mówi, że pedofilia nie zabija ludzi, cóż, najwyraźniej nie rozumie. Powinien był przyjść do budynku państwowego i wysłuchać zeznań, ponieważ jest wiele ofiar, których już nie ma wśród nas. Te zranione głosy, które słyszałam – ukradli im dzieciństwo. Praktycznie zniszczyli życie. A teraz słyszymy, są szczęściarzami, ponieważ oni wciąż żyją!” – twierdzi jedna z ofiar.

Przedstawicielka państwowa Julie Casimiro powiedziła w oświadczeniu dla CBS:

– “Kościół katolicki musi spojrzeć na siebie i dlaczego zamykają kościoły i tracą wyznawców. Być może dlatego, że ostatnie oświadczenie ks. Bucciego brzmiało: „Nikt nigdy nie umarł na pedofilię”” –

Rzymskokatolicka diecezja „Bożej Opatrzności”, w której posługę pełni ksiądz nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz. W końcu, Carolyn Cronin, rzeczniczka diecezji, wyjaśniła, że kościół katolicki podaje szczegółowe instrukcje dotyczące sakramentów, ale jak mówi:

– “Ostatecznie pastor ma obowiązek wprowadzenia ich w swojej parafii, zgodnie z prawem kościelnym. Ponieważ Kościół powierza każdemu pastorowi obowiązek nauczania, uświęcania i kierowania swoją parafią. Codzienne decyzje duszpasterskie i administracyjne podejmowane są na szczeblu lokalnych parafii” – stwierdzono.

 

Wieloetapowe oczyszczanie cery
Wieloetapowe oczyszczanie cery
59,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wieloetapowe oczyszczanie skóry twarzy z wybranym zabiegiem na twarz od 59,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz