Home Wideo Pielęgniarki rozpoczęły protest. Sprzeciwiają się zaostrzeniu prawa aborcyjnego

Pielęgniarki rozpoczęły protest. Sprzeciwiają się zaostrzeniu prawa aborcyjnego

Pielęgniarki rozpoczęły protest. Sprzeciwiają się zaostrzeniu prawa aborcyjnego

Pielęgniarki rozpoczęły protest. Ogromna liczba kobiet zgromadziła się pod budynkiem szpitala, aby wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Kto zajmie się chorymi?

Ogólnopolski Protest Kobiet zyskał również poparcie pracownic Szpitala Uniwersyteckiego na Prokocimiu. Wygląda na to, że sytuacja epidemiologiczna w kraju wcale nie jest tak dramatyczna, jak do tej pory utrzymywali medycy. Pielęgniarki znalazły bowiem czas, aby na chwilę opuścić pacjentów i wyjść przed budynek placówki.

Przed Szpitalem Uniwersyteckim w Prokocimiu w Krakowie zgromadziło się blisko 200 pielęgniarek. Kobiety przygotowały na tę okazję własne transparenty z hasłami: „Strajk kobiet”, „Odejdź tyranie” czy „Myślę, czuję, decyduję”. Ubrały się na czarno, a część wsiadła do samochodów i trąbiła. Pokazują w ten sposób, że nie zgadzają się z wyrokiem TK.

Akcja protestacyjna trwała kilkanaście minut. Po jej zakończeniu pielęgniarki wróciły do pracy.

Dziś w całej Polsce ma odbyć się strajk generalny. Stowarzyszenie Ogólnopolski Strajk Kobiet zachęca wszystkich do brania w tym dniu urlopów na żądanie, opieki nad dzieckiem, czy zwolnienia lekarskiego. Akcja jest inspirowana Strajkiem Kobiet w Islandii, tzw. „długim piątku”, z dnia 24 października 1975 roku. Uczestniczyło w nim aż 90 procent islandzkich kobiet. Niestety planowany na dziś strajk generalny jest nielegalny. Jeden ze związkowców powiedział:

– “Strajk generalny przeciwko państwu jest nielegalny. Polskie prawo jest pod tym względem bardzo ograniczające. Akcja zaplanowana na środę nie jest wymierzona przeciwko pracodawcom, ale rządowi, wobec czego ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych nie będzie tu miała zastosowania. Formalnie strajku zorganizować więc nie można” –

 

Depilacja laserem diodowym
Depilacja laserem diodowym
299,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Depilacja laserem diodowym od 299,99 zł w salonie Dermatis w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz