Home Kategorie Ludzie Trzaskowski nie zgadza się na Marsz Niepodległości z powodu pandemii. Mimo to jednak, popiera protesty
4.90K

Trzaskowski nie zgadza się na Marsz Niepodległości z powodu pandemii. Mimo to jednak, popiera protesty

Trzaskowski nie zgadza się na Marsz Niepodległości z powodu pandemii. Mimo to jednak, popiera protesty

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz poinformował we wtorek, że mimo epidemii planowana jest organizacja Marszu Niepodległości.

– “Jeśli zgromadzenia środowisk lewackich odbywają się bez problemu, wręcz przy zabezpieczeniu takich zgromadzeń przez policję, to oznacza, że służby państwowe akceptują sytuację, w której w trakcie trwającej rzekomej pandemii mogą odbywać się zgromadzenia” – powiedział Robert Bąkiewicz.

Pytany o tę kwestię w Radiu Zet Rafał Trzaskowski odparł, że obecnie w Warszawie mamy do czynienia ze “spontanicznymi demonstracjami”, które nie są rejestrowane. – “Marsz Niepodległości to planowana demonstracja (…) i nie może się odbywać w związku z przepisami mówiącymi o epidemii” – tłumaczył prezydent stolicy.

– “Miasto nie rejestruje żadnych demonstracji, dlatego że zakazują tego przepisy” – powiedział. – “Ja jasno mówię, że nie ma mowy o rejestracji tego typu zdarzeń, natomiast jeśli chodzi o to, co dzieje się spontanicznie – na to wpływu nie mamy“- podkreślił Trzaskowski, dodając, że Marsz Niepodległości na pewno nie może odbyć się “w sposób zaplanowany”. W ten sposób podaje na tacy rozwiązanie w jaki sposób, można zorganizować takowy protest.

Trzaskowski na antenie Radia Zet mówił też, że solidaryzuje się ze strajkiem, który od kilku dni odbywa się w Warszawie. Pytany, czy potępia takie działania jak ataki na świątynie, odparł, że jego zdaniem protesty powinny skupić się na władzy.

Odbitki zdjęć: nawet 500 sztuk
Odbitki zdjęć: nawet 500 sztuk
9,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Odbitki 10x15 (pakiet 50, 100 lub 500 odbitek) od 9,90 zł i więcej opcji z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz