Home Kategorie Życie Czy waszym zdaniem Kościoł powinien mieszać się do polityki?

Czy waszym zdaniem Kościoł powinien mieszać się do polityki?

Czy waszym zdaniem Kościoł powinien mieszać się do polityki?

Kościół od wielu lat w mniejszym, bądź większym, stopniu miesza się do polityki. Czy waszym zdaniem powinien to robić? Wiele osób uważa, że nie.

Kościół ma obecnie w Polsce zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Jedną z kwestii, które najbardziej dzieli społeczeństwo jest mieszanie się Kościoła do życia politycznego w Polsce.

Oczywiście postawa Kościoła przybiera różne formy. W skrajnych przypadkach to sami księża i inne osoby duchowne otwarcie decydują się głosić w świątyniach swoje poglądy polityczne. Zdarza się również, że to politycy we własnych osobach stawiają się w miejscach kultu religijnego i głoszą postulaty polityczne. Obecnie najbardziej ludzi irytuje to, że kościół miesza się w sprawy wyroku TK. Chcą więc żeby kościół przestał się wtrącać.

Niestety, sytuacja jest bardzo trudna do rozwiązania z kilku względów. Przede wszystkim, Kościół w Polsce ma szczególne miejsce, co jest bardzo mocno uwarunkowane względami historycznymi i wiele osób nadal nie odcina zupełnie głosu duchownych od życia społeczno-politycznego.

Jakie jest wasze zdanie? Czy Kościół powinien raz na zawsze zrezygnować z wplatania polityki w swoje nauki? Co sądzicie o tej sprawie? Pytanie nie jest łatwe, ale warto zauważyć, że coraz więcej ludzi odchodzi z kościoła w Polsce.

 

 

Polsko-amerykańskie rodeo smaków
Polsko-amerykańskie rodeo smaków
99,99 zł
134,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Polsko-amerykańskie rodeo smaków: uczta dla 2 osób od 99,99 zł i więcej w restauracji Polskie Ranczo

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz