Home Kategorie News Media: Ksiądz groził uczestnikom protestu bronią. Niepokojące doniesienia z Polski
1.78K

Media: Ksiądz groził uczestnikom protestu bronią. Niepokojące doniesienia z Polski

Media: Ksiądz groził uczestnikom protestu bronią. Niepokojące doniesienia z Polski

Jak podają media, ksiądz ruszył z bronią w kierunku protestujących. Na miejscu natychmiastowo zareagowali funkcjonariusze policji. Kapłan miał być agresywny. Według lokalnej prasy, groził kobietom.

Od czterech dni trwają protesty Strajku Kobiet. Gigantyczna grupa społeczna w całej Polsce organizuje liczne manifestacje. Zgromadzenia odbywają się zarówno pod Sejmem, Pałacem Namiestnikowskim, Trybunałem Konstytucyjnym, jak i pod siedzibą Radia Maryja. Szczególne zaangażowanie w walkę o prawa kobiet wykazują Torunianki oraz mieszkanki okolicznych gmin. Protestujący z Czernikowa spotkali się z agresywną reakcją ze strony duchownego. Ksiądz miał grozić demonstrującym bronią.

Taka szokująca postawa duchownego, może być zaskoczeniem. Strajk Kobiet wskazuje wprost, że znalazł się na wojnie z fundamentalistami religijnymi. Winą za orzeczenie TK obarczają zarówno polityków Zjednoczonej Prawicy, jak i Kościół katolicki. Duchowni od lat serwują konserwatywny przekaz, według którego aborcja powinna zostać zakazana. Ksiądz z Torunia przekroczył jednak wszelkie granice. Doniesienia w sprawie przedstawiła aktywistka z Czernikowa, Monika Wróblewska.

Lokalna działaczka opublikowała nagranie, na którym widzimy interwencję policji. Trudno dostrzec, co konkretnie zrobił ksiądz, jednak z relacji portalu Ddtoruń.pl wynika, że duszpasterz miał rzucić się na protestujących z bronią. Co więcej, miał deklarować, że najchętniej “powystrzelałby je wszystkie”. Zakonnik został ujęty przez funkcjonariuszy policji. Wciąż trwają czynności względem księdza. Niewykluczone, że zostaną mu postawione konkretne zarzuty. Duchowny, który powinien głosić miłość do bliźniego nie powinien sobie pozwolić na takie zachowanie.

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży możemy dokonać aborcji w przypadku, gdy ciąża jest efektem czynu zabronionego, zachodzi zagrożenie dla życia lub zdrowia matki oraz przez wady embriopatologiczne. Orzeczenie TK, popierane przez księży, wymusza na rządzących wykreślenie trzeciej przesłanki.

Postawa, jaką wykazał się ksiądz, wywołała lawinę komentarzy. Oburzona opinia publiczna domaga się natychmiastowego wyciągnięcia konsekwencji względem członka wspólnoty wyznaniowej.
Warto sobie przypomnieć, że od kilku dni w Polsce trwają protesty. Pracownice oraz przedsiębiorczynie odmówiły stawienia się w pracy. Wciąż nie wiemy, ile konkretnie osób zrezygnowało z realizowania obowiązków zawodowych.
Tak czy inaczej, zachowanie duchownego woła o pomstę do nieba.  Faktem jest, że katolicy nie muszą się zgadzać z protestami. Mają ku temu pełne prawo.  Jednakże grożenie komuś bronią, to przesada, za którą powinny zostać wyciągnięte konsekwencje.
Gokarty: nawet 30 min jazdy
Gokarty: nawet 30 min jazdy
36,99 zł
49,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Emocjonująca jazda gokartem od 36,99 zł w Awix RacingArena w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz