Home Kategorie News Nieoficjalnie: Minister zdrowia chce zamknięcia szkół i części sklepów
30.50K

Nieoficjalnie: Minister zdrowia chce zamknięcia szkół i części sklepów

Nieoficjalnie: Minister zdrowia chce zamknięcia szkół i części sklepów

W związku z szybkim przyrostem liczby zakażonych i liczby ofiar śmiertelnych minister zdrowia Adam Niedzielski rekomenduje premierowi wprowadzenie nowych drakońskich ograniczeń koronawirusowych.

Minister zdrowia Adam Niedzielski najchętniej już teraz wprowadziłby pełen lockdown, czyli zdecydowałby o ograniczeniach w poruszaniu się, bo sytuacja jest już krytyczna.

Premier nie jest entuzjastą tego pomysłu, bo nie stać nas na szeroką pomoc dla firm, a i uliczne protesty ws. aborcji sprawiają, że wprowadzenie obostrzeń może nie przynieść efektu.

Dlatego minister zdrowia ma łagodniejsze propozycje:To na przykład pełne zamknięcie szkół, czyli wysłanie do domów także dzieci z klas 1-3 oraz ze żłobków i przedszkoli.

Adam Niedzielski postuluje także ograniczenie godzin działalności tych sklepów, które nie są nam niezbędne do przetrwania: czyli sklepów odzieżowych, RTV AGD, czy budowlanych. Premier wie jednak, że takie decyzje wywołają gniew obywateli.

O walce z pandemią premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski mówili podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Na razie jednak nie planują większych zmian w funkcjonowaniu kraju. Według nich, sytuacja nie jest jeszcze tragiczna.

Catering: dieta Redukcyjna
Catering: dieta Redukcyjna
132,99 zł
159,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Catering dietetyczny: dieta Redukcyjna na 3 dni od 132,99 zł i więcej z firmą Warszawski Wikt – wiele miast

Twoja reakcja?

Super
Super
10
Ha ha
Ha ha
12
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
17
Zły
Zły
44

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz