Home Kategorie News TVN pilnie alarmuje, zacznie się dziś z samego rana, potrwa do 6:00 w sobotę! Odwołajcie lepiej wszystkie planowane wyjazdy
54.15K

TVN pilnie alarmuje, zacznie się dziś z samego rana, potrwa do 6:00 w sobotę! Odwołajcie lepiej wszystkie planowane wyjazdy

TVN pilnie alarmuje, zacznie się dziś z samego rana, potrwa do 6:00 w sobotę! Odwołajcie lepiej wszystkie planowane wyjazdy

TVN alarmuje mieszkańców Polski. Wszystko zacznie się już dziś rano, a skończy dopiero w sobotę o 6:00. W tym czasie lepiej zostać w domu, a wszelkie wyjazdy odwołać. Sytuacja będzie niebezpieczna.

TVN przekazał ostrzeżenie dla Polaków. Sytuacja w większości kraju zrobi się niebezpieczna, może dojść do zagrożenia zdrowia i życia. Zdecydowanie lepiej nie opuszczać domu i nie wychodzić bez potrzeby. Alarm obowiązuje od piątku 30 października rano aż do 6:00 rano w sobotę 31 października.

TVN Meteo poinformowało, że w Polsce wystąpią utrudnienia z powodu warunków pogodowych. Wydano ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed intensywnymi opadami deszczu. Mogą pojawić się także gęste mgły.

Meteorolodzy zapowiadają opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Przewidują, że ich wysokość wyniesie od 25 do 35 litrów wody na metr kwadratowy. Alarmy będą ważne do godziny 6:00 w sobotę.

Na niesprzyjające warunki pogodowe powinni zwrócić uwagę przede wszystkim kierowcy. Widzialność będzie ograniczona do 100 metrów, a więc trzeba być ostrożnym podczas prowadzenia samochodu. W innym przypadku może dojść do tragedii.

W sobotę mają pojawić się gęste mgły, których należy spodziewać się w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, mazowieckim, łódzkim, opolskim i dolnośląskim. Tego dnia widzialność może być ograniczona do 100-200 metrów.

W niedzielę pogoda będzie już bardziej sprzyjać, ale nie wszędzie. Mieszkańcy jednego z województw muszą przygotować się na gęstą mgłę i widzialność ograniczoną do 100 metrów. Mowa o województwie lubelskim. Dlatego też, uważajcie na siebie, a najlepiej w ogóle zostańcie w domach.

Jak można przeczytać na stronie IMGW, ostrzeżenia te oznaczają warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Utrudnione może być też prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników.

Należy spodziewać się również utrudnień, które wynikają z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Będzie ciężko.

Kurs online: Terapia dziecka z autyzmem
Kurs online: Terapia dziecka z autyzmem
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Terapia dziecka z autyzmem z MEN za 79 zł z firmą Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
8
Wow
Wow
6
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz