Home Kategorie News Mamy oficjalne potwierdzenie. Zacznie się już w poniedziałek w całej Polsce, wszyscy muszą się przygotować
74.37K

Mamy oficjalne potwierdzenie. Zacznie się już w poniedziałek w całej Polsce, wszyscy muszą się przygotować

Mamy oficjalne potwierdzenie. Zacznie się już w poniedziałek w całej Polsce, wszyscy muszą się przygotować

Wiadomości na temat utrudnień, na które muszą przygotować się mieszkańcy wielu polskich miast, obiegły krajowe media. Już w poniedziałek wydarzy się coś, czego nie spodziewają się kierowcy.

W poniedziałek lepiej będzie zostawić samochodów w garażu i zdecydować się na alternatywny środek transportu. Wiadomości na temat tego, co wydarzy się w niemal wszystkich polskich miastach w następnym tygodniu, obiegły krajowe media. Szykują się poważne utrudnienia, warto zapoznać się z informacjami i przygotować się na ewentualne problemy już teraz.

Od czwartku, 22 października, trwają protesty po upublicznieniu skandalicznego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niezgodności aborcji eugenicznej z Konstytucją RP. Na ulicach polskich miast każdego dnia pojawia się miliony Polaków niezadowolonych z decyzji, którą podjęto w tak trudnym pod względem epidemiologicznym czasie.

Na piątek, 30 października, zaplanowano z kolei wielki Strajk Kobiet, który odbędzie się w Warszawie. Ludzie z całej Polski mają się zjechać do stolicy na wspólny protest. Manifestujący wyruszą z trzech miejsc: z placu Zawiszy, placu Zamkowego oraz spod Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Wydarzenie rozpocznie się o 17:00.

– “Spotykamy się w trzech miejscach. W alejach Ujazdowskich przed KPRM, bo premier Morawiecki powiedział, żeby w niego uderzać, a nie w innych, więc idziemy. Na Placu Zamkowym, bo tam wszystko się zaczęło. I Plac Zawiszy – najbliżej siedziby zła, czyli PiS. Gdzie pójdziemy, to się okaże” – ogłosiły członkinie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Piątek nie kończy jednak manifestacji. Na przyszły tydzień zaplanowano kolejne akcje. Działaczki zapowiedziały, że protesty będą trwały do czasu, aż obecny rząd nie poda się do dymisji. Wśród postulatów aktywistek znajdują się między innymi: legalna aborcja na życzenie, antykoncepcja dostępna dla młodych ludzi i rozdzielenie Kościoła od państwa. Poniedziałek będzie takim dniem.

– “Plan na kolejne dni? W poniedziałek blokady miast, a w środę łańcuch solidarności” – mówiła na czwartkowej konferencji prasowej Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart. Protestujący mają przenieść się do mniejszych miejscowości lub innych miast, by wesprzeć manifestujące tam osoby.

 

Oczyszczanie skóry twarzy
Oczyszczanie skóry twarzy
39,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
10-etapowe oczyszczanie skóry twarzy z wybranym zabiegiem na twarz za 39,99 zł w Gabinecie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
22
Ha ha
Ha ha
10
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
16
Zły
Zły
27

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz