Home Kategorie Życie Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych od soboty? „DGP” informuje o nowych ustaleniach

Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych od soboty? „DGP” informuje o nowych ustaleniach

Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych od soboty? „DGP” informuje o nowych ustaleniach

Fryzjer i kosmetyczka to miejsca, do których nie będziemy się mogli udać? Dziennik Gazeta Prawna informuje o swoich najnowszych ustaleniach. Wygląda na to, że zostaną zamknięte.

Zamknięty fryzjer i kosmetyczka — według DGP to bardzo prawdopodobny scenariusz, który może się wydarzyć już w najbliższą sobotę. W czwartek premier Mateusz Morawiecki ma poinformować o ewentualnych nowych obostrzeniach.

Fryzjerzy mają obawy, że będą następni. Czy branża beauty wytrzyma kolejne zamknięcie? W przeciwieństwie do gastronomii nie mogą świadczyć żadnych usług.

Zamknięcie salonów fryzjerskich i salonów kosmetycznych najprawdopodobniej wydarzy się już w tę sobotę?Tak twierdzi Krzysztof Wituń z sieci Body Evolution, który jest cytowany przez DGP. Gazeta zauważa, że wielu właścicieli podobnych usług są przekonani, że dojdzie do ich tymczasowego zamknięcia. Są tego niemal pewni.

– “Wiele punktów rozesłało do klientów zawiadomienia, by zapisywali się na najbliższe terminy, bo już za tydzień placówka może być zamknięta” -czytamy.

– “Bardzo tego nie chcemy, ale niestety spodziewamy się, że znowu możemy zostać zamknięci. To o tyle zła wiadomość, że lockdown nastąpiłby tuż przed sezonem żniw, czyli świętami Bożego Narodzenia” – komentuje dla DGP pracownik salonu kosmetycznego w Józefosławiu.

Dodaje, że ogólna sytuacja w branży nie jest dobra, ponieważ ostatnie dni przynosiły coraz mniej klientów. Uważa, że to wcale nie ze strachu przed zarażeniem, tylko z powodu zwiększenia się liczby osób, przebywających na kwarantannach.

Okazuje się, że spadek liczby klientów można zaobserwować nie tylko w branży beauty, czyli u fryzjerów i kosmetyczek. W tym roku dosięgnęło to również sektory rozrywki czy gastronomii.

W czwartkowym wydaniu DGP można przeczytać, że strach przed zakażeniem ma wyraźne odbicie w spadku społecznej mobilności. Mniejsza liczba klientów nie przekłada się tylko na rzadsze wizyty u fryzjera, lecz także na rzadsze wizyty w np. galeriach handlowych w ogóle.

Jazda sportowym autem po torze
Jazda sportowym autem po torze
90,00 zł
99,00 zł
5 dni
do końca oferty!
Przejazd wybranym sportowym autem po torze od 90 zł w Devil-Cars - wiele lokalizacji do wyboru

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz