Home Kategorie Zdrowie Porażająca decyzja MON. Chodzi o wojsko na polskich ulicach

Porażająca decyzja MON. Chodzi o wojsko na polskich ulicach

Porażająca decyzja MON. Chodzi o wojsko na polskich ulicach

Wojsko, według informacji przekazanych przez ministra obrony, Mariusza Błaszczaka, już wkrótce wyjdzie na polskie ulice, by wesprzeć działania funkcjonariuszy służb mundurowych.

Wojsko już wkrótce – na polecenie Ministerstwa Obrony Narodowej – pojawi się na polskich ulicach, by wspierać policjantów w walce z pandemią koronawirusa. Podjęto niespodziewane decyzje, których skutki będą porażające. Co to dla nas oznacza?

Pandemia nie zwalnia tempa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek, 29 października, o kolejnej rekordowej liczbie zakażeń niebezpiecznym patogenem. Odnotowano 20 156 nowych i potwierdzonych przypadków zarażeń koronawirusem. Zmarło 301 osób. Najpoważniej jest w województwie wielkopolskim, gdzie aż 2633 testów dało wynik pozytywny.

Na kolejnych miejscach plasują się województwa: mazowieckie (2255), śląskie (1994), małopolskie (1927), łódzkie (1794), lubelskie (1700), kujawsko-pomorskie (1403), podkarpackie (1306), pomorskie (953), podlaskie (858), dolnośląskie (857), świętokrzyskie (599), zachodniopomorskie (549), warmińsko-mazurskie (525), opolskie (482) oraz lubuskie (321).

Minister obrony, Mariusz Błaszczak, zapowiedział, że w przeciwdziałanie epidemii COVID-19 w Polsce już wkrótce zostanie zaangażowanych co najmniej 20 tysięcy żołnierzy. Przedstawiciel resortu stwierdził, że obecna sytuacja epidemiologiczna wymaga “nadzwyczajnych działań”. Co to znaczy?

– “Więcej wojska zaangażuje się w walkę z koronawirusem. W związku z rosnącą liczbą zakażeń, podczas odprawy z dowódcami poleciłem, aby nie mniej niż 20 tysięcy żołnierzy pomagało w przeciwdziałaniu pandemii. Rozszerzamy także skalę zadań” – mówił szef MON, u którego niedawno stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Od początku października wojskowi towarzyszą policjantom w monitorowaniu przestrzegania zasad rygoru sanitarnego. Wydzielone w wojskach chemicznych zespoły odpowiadają między innymi za dezynfekcję sprzętu, pomieszczeń w jednostkach wojskowych oraz personelu wojskowego. Żołnierze prowadzą również dezynfekcję instytucji takich jak domy opieki społecznej.

Tylko w środę, 28 października, żołnierze pobrali ponad 15 tysięcy wymazów do badań na obecność koronawirusa w 225 punktach na terenie całej Polski. Wojsko Polskie niesie pomoc 70 sanepidom i 262 szpitalom. Obecnie w działaniach przeciwpandemicznych uczestniczy ponad trzy tysiące żołnierzy i pracowników wojska. Teraz wojsko będzie jeszcze bardziej wspierać Polskie służby w walce z COVID.

W czasie epidemii Ministerstwo Obrony Narodowej utrzymuje także sześć Lotniczych Zespołów Poszukiwawczo-Ratowniczych w stałej gotowości do wsparcia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ewentualnym transporcie chorych na COVID-19. Część wojskowych ma monitorować także to, czy Polacy nie łamią kwarantanny. Będzie więc ciężko.

Smartbook z Twoimi zdjęciami
Smartbook z Twoimi zdjęciami
6,90 zł
49,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 6,90 zł: Smartbook z Twoimi zdjęciami za i więcej opcji na stronie Yuupi.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
6
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz