Home Wideo Skandal! Ciało zmarłego górnika przez całą noc leżało pozostawione przed kopalnią. Lekarz nie przyjechał, bo nie miał ochoty

Skandal! Ciało zmarłego górnika przez całą noc leżało pozostawione przed kopalnią. Lekarz nie przyjechał, bo nie miał ochoty

Skandal! Ciało zmarłego górnika przez całą noc leżało pozostawione przed kopalnią. Lekarz nie przyjechał, bo nie miał ochoty

Porażające wiadomości właśnie okrążają media społecznościowe. Ciało nieżyjącego górnika przez całą noc leżało przed wejściem na teren katowickiej kopalni. Pozostawione samo sobie.

Lekarz nie stawił się po zmarłego, ponieważ miejsce zgonu znajdowało się poza jego rejonem pracy. Do skandalicznego zdarzenia doszło w ostatnią środę. Wiadomości przekazała lokalna prasa tj. tarnogorski.info oraz nettg.pl. Z relacji mediów wiemy, że w kopalni “Mysłowice – Wesoła” zmarł 58-letki górnik. Zawiadomiony o incydencie ratownik medyczny omyłkowo przekazał niewłaściwy adres.

Pomyłka wywołała reakcję lekarza, który, jak podają dziennikarze, odmówił stawienia się w wyznaczonym miejscu, by wystawić górnikowi akt zgonu. Na miejscu stawili się ratownicy medyczni, jednak ich interwencja okazała się bezskuteczna. Musicie bowiem pamiętać, że do wystawienia aktu zgonu niezbędna jest obecność specjalisty.

– “Dostaliśmy wezwanie o godzinie 22.55, że przy kopalni Wesoła – Mysłowice, na ulicy Beskidzkiej w Katowicach zasłabł mężczyzna. Na miejsce została skierowana karetka pogotowia, podjęła czynności reanimacyjne, niestety mężczyzny nie udało się uratować. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ratownik medyczny nie ma uprawnień, żeby wystawić kartę informacyjną stwierdzającą zgon osoby. Do tego są uprawnieni wyznaczeni lekarze” – podała wiadomości dla tarnogórski.info przedstawicielka policji.

Służbom nie wolno przewieźć ciała na teren zakładu pogrzebowego bez aktu zgonu. Z wiadomości lokalnych mediów wynika, że policjanci próbowali wyjaśnić specjaliście przyczynę, dla której został wezwany do złego rejonu. Liczne tłumaczenia nie przyniosły pożądanego efektu. Dlatego też nie można się dziwić, że ani pracodawcy, ani ratownicy, ani nikt inny nie mógł nic zrobić ze zwłokami. Takie są przepisy.

– “To była pani doktor ze szpitala w Murckach. Niestety, na karcie informacyjnej, jaką wystawili ze swoich czynności ratownicy medyczni, pojawił się błąd. Wpisali kopalnia “Wesoła, Mysłowice”. I tym zasugerował się lekarz w nocy, który miał przyjechać, wystawić kartę zgonu, żeby firma pogrzebowa mogła zabrać zwłoki. Lekarz stwierdził, że nie przyjedzie na miejsce, bo to jest teren Mysłowic, nie Katowic” – przekazała wiadomości o zdarzeniu przedstawicielka biura prasowego katowickiej policji dla portalu tarnogorski.info.  Jak lekarz może się tak zachować?

Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
49,99 zł
102,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Badanie krwi: pakiet profilaktyczny od 49,99 zł i więcej opcji w Laboratorium Analitycznym QuickLab (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz