Home Kategorie Życie Arcybiskup zaproponował modlitwę. Zaczyna się od: “Dziękujmy Bogu za sędziów Trybunału Konstytucyjnego”

Arcybiskup zaproponował modlitwę. Zaczyna się od: “Dziękujmy Bogu za sędziów Trybunału Konstytucyjnego”

Arcybiskup zaproponował modlitwę. Zaczyna się od: “Dziękujmy Bogu za sędziów Trybunału Konstytucyjnego”

Arcybiskup szczecińsko-kamieński Andrzej Dzięga w swoim “Liście do Kapłanów” przekazał słowa, które wzbudziły oburzenie, zarówno wśród wrogów kościoła jak i wśród wiernych.

Metropolita zachęcał do rozpoczynania z wiernymi modlitwy słowami: “Dziękujmy Bogu za sędziów Trybunału Konstytucyjnego“. Arcybiskup miał również zachęcać katolickich mężczyzn do tego, by wstępowali w szeregi straży zajmującej się bronieniem kościołów przed “atakami barbarzyńców”, wskazując oczywiście na trwający w całej Polsce Strajk Kobiet sprzeciwiający się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego.

– “Arcybiskup szczecińsko-kamieński Andrzej Dzięga namawia do tworzenia “straży świątynnej” do obrony kościołów przed protestującymi i do modlitwy o opamiętanie się strajkujących, która zaczyna się od słów – “Dziękujmy Bogu za sędziów Trybunału Konstytucyjnego…”” – czytamy we wpisie Miłosza Gocłowskiego, dziennikarza Radia Zet.

“Dziękujmy Bogu za sędziów Trybunału Konstytucyjnego…” – zachęca do modlitwy pozostałych księży wraz z wiernymi arcybiskup Dzięga. – “Niech powrócą do Kościoła, niech odbędą pokutę” – pisał o uczestnikach demonstracji Słowa księdza wzbudziły ogromne oburzenie. Co wy sądzicie o takich słowach arcybiskupa?

Kurs online: Opiekun w żłobku
Kurs online: Opiekun w żłobku
79,00 zł
299,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Opiekun w żłobku z elementami animatora czasu wolnego z zaświadczeniem MEN za 79 zł z Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
20

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz