Home Kategorie News PILNE: Rząd zamyka cmentarze. W tym roku nie odwiedzimy grobów bliskich.
13.55K

PILNE: Rząd zamyka cmentarze. W tym roku nie odwiedzimy grobów bliskich.

PILNE: Rząd zamyka cmentarze. W tym roku nie odwiedzimy grobów bliskich.

Konferencja premiera, która rozpoczęła się o 15:30 daje nam obraz tego,  co czekać nas będzie w najbliższych dniach. Musimy przygotować się na naprawdę spore zmiany w naszych życiach.

Pierwsza informacja istotna dla nas wszystkich to kwestia cmentarzy. Będą one zamknięte. – “Podjęliśmy decyzję, że zarówno w Dzień Wszystkich Świętych, a także dzień przed i dzień po cmentarze będą zamknięte” – poinformował dziś premier Mateusz Morawiecki. Jest to o tyle ciekawe, że parę miesięcy wcześniej, kiedy miał miejsce pierwszy lockdown, Jarosław Kaczyński bez problemu odwiedzał cmentarz gdzie leży jego brat. Ciekawe czy w tej sytuacji zrobi to samo?

– “Druga fala, która przyszła, zmiotła poczucie bezpieczeństwa, nie tylko w Polsce” – mówił Morawiecki. – “Na pewno popełniono różne błędy. Koncentrujemy się na tym, by zapewnić stabilność. Kiedy pandemia wywraca naszą rzeczywistość do góry nogami, to musimy myśleć, co za tydzień, za miesiąc” – dodał.

– “Podjęliśmy decyzję, że zarówno w Dzień Wszystkich Świętych, a także dzień przed i dzień po cmentarze będą zamknięte – poinformował dziś premier Mateusz Morawiecki. – Uznaliśmy, że tradycja jest mniej ważna niż życie” – stwierdził szef rządu.

Premier mówił także o tym kiedy ma pojawić się szczepionka na koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że szczepionka będzie gotowa już w styczniu. Na początku dostaną ją seniorzy oraz medycy.

– “Jest też nadzieja: wczoraj odbyłem posiedzenie Rady Europejskiej. Przewodnicząca UE zaproponowała plan szczepień i bardzo prawdopodobne pojawienie się szczepionki już w styczniu. Oczywiście na zasadzie dobrowolności” – przedstawił premier.

Mateusz Morawiecki także krótko odniósł się do kwestii aborcji i zaproponowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę kompromisu.

– “Pan prezydent zaproponował dziś ustawę, którą jesteśmy w stanie bardzo szybko wdrożyć“- stwierdził.

– “Niech jasne będzie dla wszystkich kobiet, że, gdy ciąża jest zagrożona lub pochodzi z gwałtu to nie będzie zmian w porównaniu z wcześniejszym kompromisem” – zapowiedział premier.

Premier wspomniał również o pomyśle automatycznej kwarantanny:

– “Przygotowujemy się na coraz trudniejsze warunki. Chcemy, żeby domownicy osoby, która ma dodatni wynik, nie musiały czekać na telefon z sanepidu, ale ta kwarantanna będzie automatyczna. Apeluję: jeśli macie kogoś dodatniego w domu, zostańcie na kwarantannie” – zaapelował.

 

 

Elastyczna aplikacja do odchudzania - Vitalia Holia
 Elastyczna aplikacja do odchudzania - Vitalia Holia
49,99 zł
3 dni
do końca oferty!
Elastyczna aplikacja do odchudzania: miesięczny abonament za 49,99 zł i więcej w Vitalia Holia (do -33%)

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz