Home Kategorie News OBŁĘD! Potężna fala protestujących zalała centrum. Spójrzcie jak wyglądała Warszawa
3.91K

OBŁĘD! Potężna fala protestujących zalała centrum. Spójrzcie jak wyglądała Warszawa

OBŁĘD! Potężna fala protestujących zalała centrum. Spójrzcie jak wyglądała Warszawa

Potężna fala protestujących zalała centrum. Rozwścieczeni na władzę ludzie przeszli przez miasto i udali się w stronę domu Jarosława Kaczyńskiego. Czy prezes PiS ma się czego obawiać? Z pewnością ma.

Protest, którego celem jest wyrażenie sprzeciwu wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji rozpoczął się równolegle w trzech miejscach. Manifestanci ruszyli spod Placu Zamkowego, kancelarii premiera oraz Placu Zawiszy. Początkowo nie było wiadomo dokąd udadzą się protestujący. Przewodniczki strajku mówiły:

– “Gdzie pójdziemy, to się okaże” –

Organizatorki marszu dopiero po niemal godzinie od jego rozpoczęcia powiedziały, że zmierzają na samozwańcze Rondo Praw Kobiet, czyli Rondo Dmowskiego.

Organizatorki wczorajszych manifestacji zapowiadają, że ich działania nie skończą się wraz z zakończeniem dzisiejszego zgromadzenia. Przez najbliższe dni zamierzają blokować miasta w całej Polsce. W środę natomiast chcą zorganizować tzw. „łańcuch solidarności”. Do głównych postulatów Strajku Kobiet należą: legalizacja aborcji, wprowadzenie edukacji seksualnej, szerszego dostępu do antykoncepcji oraz oddzielenie państwa od kościoła. Co więcej, Strajk Kobiet domaga się zmian w Trybunale Konstytucyjnym, Sądzie Najwyższym oraz nowelizacji budżetu. Protestujący żądają także zmiany Rzecznika Praw Obywatelskich.

– “Zbieramy uwagi do postulatów, dodajemy do nich nowe rzeczy i wydamy kolejną wersję propozycji tych postulatów w najbliższy poniedziałek” – powiedziała dziś liderka Strajku Kobiet Marta Lempart.

Mikrodermabrazja z fototerapią
Mikrodermabrazja z fototerapią
69,99 zł
250,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Mikrodermabrazja diamentowa z fototerapią LED za 69,99 zł i więcej w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz