Home Kategorie Ludzie ABP JĘDRASZEWSKI DO KAPŁANÓW: “ZNAJDUJECIE SIĘ NA PIERWSZEJ LINII ZMAGAŃ”. Niewyobrażalna agresja w liście

ABP JĘDRASZEWSKI DO KAPŁANÓW: “ZNAJDUJECIE SIĘ NA PIERWSZEJ LINII ZMAGAŃ”. Niewyobrażalna agresja w liście

ABP JĘDRASZEWSKI DO KAPŁANÓW: “ZNAJDUJECIE SIĘ NA PIERWSZEJ LINII ZMAGAŃ”. Niewyobrażalna agresja w liście

Arcybiskup Jędraszewski, który jest w Polsce osobą wywołującą skrajne wręcz emocje, zdecydował się napisać list do polskich kapłanów. List ten wywołał olbrzymie poruszenie wśród ludzi.

– “Znajdujecie się na pierwszej linii zmagań o cywilizację miłości, która tak bardzo leżała na sercu św. Janowi Pawłowi II Wielkiemu, i która obecnie znalazła się w naszej Ojczyźnie w stanie wielkiego zagrożenia” – napisał do kapłanów metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

W sobotnim liście do duchownych krakowskich metropolita abp. Marek Jędraszewski podziękował im za wsparcie i podkreślił: – “Ze swej strony również Was zapewniam o mojej modlitwie w Waszych intencjach, zdając sobie sprawę z tego, że znajdujecie się na pierwszej linii zmagań o cywilizację miłości, która tak bardzo leżała na sercu św. Janowi Pawłowi II Wielkiemu i która obecnie znalazła się w naszej Ojczyźnie w stanie wielkiego zagrożenia” – czytamy w liście.

Zaznaczył, że obecny czas cechuje się – “niewyobrażalną, nie tylko słowną, agresją. (…) Dewastuje się nasze świątynie, a przede wszystkim oskarża się nas za to, że stoimy na straży prawdy o godności i świętości każdego ludzkiego życia zawartej w Chrystusowej Ewangelii” – napisał.

Przywołał też fragment Listu św. Pawła do Efezjan. Apostoł wzywa w nich do walki nie przeciw “krwi i ciału”, ale “przeciw zwierzchnościom, przeciw władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich” oraz do “wzięcia na siebie pełnej zbroi Bożej”, “hełmu zbawienia i miecza Ducha, to jest słowa Bożego”, “aby w dzień zły zdołać się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko”. Co sądzicie o wypowiedzi Jędraszewskiego?

Fotoobraz na płótnie różne formaty
Fotoobraz na płótnie różne formaty
20,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Fotoobraz z Twoim zdjęciem na płótnie Canvas w różnych formatach od 20zł na Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz