Home Kategorie News Rząd zdecydował się na wprowadzenie lockdownu oraz godziny policyjnej. Szokująca decyzja!
75.56K

Rząd zdecydował się na wprowadzenie lockdownu oraz godziny policyjnej. Szokująca decyzja!

Rząd zdecydował się na wprowadzenie lockdownu oraz godziny policyjnej. Szokująca decyzja!

Rząd widząc jak rozpędza się koronawirus ogłosił, że od wtorku w całym kraju zostanie wprowadzona niemal całkowita blokada życia gospodarczego i społecznego w związku z epidemią koronawirusa.

W Austrii zostanie wprowadzona godzina policyjna, ale większość zakładów pracy ma pracować w normalnym trybie. Godzina policyjna, która w nadziei władz przyczyni się do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa wśród młodych, ma obowiązywać od godz. 20 do godz. 6 rano.

– “Zakłady przemysłowe i sklepy będą kontynuować działalność jak dotychczas” – podkreślił kanclerz. Zaznaczył, że restauracje będą mogły realizować wyłącznie zamówienia na wynos; zakazana będzie obsługa gości na miejscu.

Kanclerz zapowiedział, że szkoły średnie i uniwersytety mają obowiązek przejścia od wtorku na nauczanie zdalne. Szkoły podstawowe, a zwłaszcza młodsze klasy i przedszkola będą funkcjonować w trybie stacjonarnym, aby rodzice mogli chodzić do pracy.

Wszystkie hotele zostaną zamknięte dla turystów, a zatrzymywać się w nich będą mogli tylko goście przybywający do danej miejscowości w sprawach służbowych. Nie ma możliwości zostania w hotelu w ramach wizyty turystycznej czy odwiedzin u rodziny.

Kanclerz zapowiedział, że zamykane na mocy rozporządzenia rządu przedsiębiorstwa i spółki otrzymają 80-procentową rekompensatę za ponoszone straty. Rząd przedstawi też program, mający przeciwdziałać zwolnieniom w sferze produkcyjnej. Szczegóły zostaną opublikowane w najbliższych dniach – poinformował Kurz. Innymi słowy Austria właśnie żegna się z życiem jakie znała do tej pory.

Kurs angielskiego online
Kurs angielskiego online
19,00 zł
39,99 zł
91 dni
do końca oferty!
Kurs języka angielskiego online: miesięczny dostęp za 19 zł i więcej z Ellalanguage.com

Twoja reakcja?

Super
Super
12
Ha ha
Ha ha
23
Wow
Wow
6
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
28

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz