Home Kategorie Życie TVP straszy w „Wiadomościach”. Przez protesty odbiorą rodzinom 500 plus?! To szantaż

TVP straszy w „Wiadomościach”. Przez protesty odbiorą rodzinom 500 plus?! To szantaż

TVP straszy w „Wiadomościach”. Przez protesty odbiorą rodzinom 500 plus?! To szantaż

– “500+ zostanie odebrane” – taki przekaz dotarł wczoraj do widzów „Wiadomości” TVP. Polacy są przerażeni, że przez zachowanie protestujących, rząd może ukrócić wypłaty świadczeń dla rodzin.

Z drugiej strony jednak jest to naprawdę brutalny szantaż. Strajk Kobiet, który zgromadził w piątek w Warszawie blisko 150 000 ludzi to temat, którego nie mogła przemilczeć żadna stacja telewizyjna. Również w TVP pojawiła się wzmianka na temat manifestacji, które 30 października odbyły się w Warszawie.

– “Wulgarne okrzyki, agresja i wandalizm na polskich ulicach. Coraz częstsze ataki, także z użyciem noży – to obraz tzw. Strajku Kobiet.Aktywistki atakują kościoły, księży i wiernych. Liderka (Marta Lempart) wprost ostrzega katolików: macie jeszcze czas.” – mówiono w TVP.

Po mrożącym krew w żyłach wstępie, TVP pokazało materiał przedstawiający “mroczne oblicze proaborcyjnych demonstracji”. “Wiadomości” określiły protestujących “siewcami śmierci” oraz “ulicznymi bojówkarzami”. Pojawiły się także bardzo mocne słowa na temat “lewicowego faszyzmu niszczącego polskie wartości”.

W dalszej części programu sugerowano, że logo protestujących w postaci błyskawicy „budzi skojarzenia z emblematami nazistowskich formacji”. Duża część nagrań dotyczyła ataków na kościoły. Nie zabrakło także interesujących faktów dotyczących organizatorki Strajku Kobiet Marty Lempart. Okazuje się, że kobieta pracowała w przeszłości w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej jako dyrektorka Wydziału Programowania i Realizacji Zadań w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dziennikarze zastanawiali się, jak to możliwe, że taka osoba popiera aborcji.

TVP ostrzegło widzów przed “niekontrolowanym wzrostem zakażeń koronawirusem”, który jest nieunikniony ze względu na organizowane w całej Polsce, masowe protesty. Taki wzrost będzie miał skutki finansowe, a jednym z nich według TVP może być odebranie 500 plus.

 

– “Im więcej zakażeń, tym bliżej jesteśmy decyzji o zamykaniu kolejnych branż, o czym powinni pamiętać politycy nawołujący do ulicznych protestów. Wstrzymane inwestycje, mniejsze wpływy do kasy państwa mogą skutkować koniecznością ograniczenia programów socjalnych. Chodzi m.in. o programy Rodzina 500+, wyprawka szkolna, 13. i 14. emerytura dla seniorów i wiele innych.” – mówił autor materiału.

Widzowie są oburzeni tą deklaracją. W sieci można znaleźć komentarze, zarzucające  “Wiadomościom” szantaż. Polacy nie kryją swojego oburzenia, mówiąc wyjątkowo niepochlebne komentarze o TVP. Rząd zapewne uważa, że ryzyko utraty dochodów, zniechęci ludzi do protestów.

 

Kurs online: Trener motoryczny
Kurs online: Trener motoryczny
119,00 zł
2 dni
do końca oferty!
Kurs online: Trener przygotowania motorycznego z certyfikatem za 119 zł w Akademio

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
12

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz