Home Kategorie Ludzie Działo się pod Radiem Maryja. Zebrał się tłum, kobiety nie dają za wygraną

Działo się pod Radiem Maryja. Zebrał się tłum, kobiety nie dają za wygraną

Działo się pod Radiem Maryja. Zebrał się tłum, kobiety nie dają za wygraną

Tadeusz Rydzyk jasno opowiedział się po stronie rządzących i Kościoła w sporze o aborcję. Nie pozostaje jednak jedynie przy niemej afirmacji protestów, ale jawnie obraża ich uczestników.

Oczywiście, zachowanie ojca Tadeusza Rydzyka, musiało spotkać się z silną reakcją protestujących. Mieszkanki Torunia postanowiły wykorzystać dzień świąteczny i zaprotestować pod siedzibą Radia Maryja.

– “Widzę, co się dzieje w tej chwili w związku z orzeczeniem TK o niezgodności z Konstytucją zabijania nienarodzonych niepełnosprawnych. Konstytucja to mówi i tak Trybunał orzekł. I za to też dziękujemy” – dziękował niedawno sędziom Trybunału Konstytucyjnego Tadeusz Rydzyk. Teraz będzie musiał wytrzymać gniew mieszkanek Torunia.

Od czasu orzeczenia Trybunału i początku protestów wiadomo, po której stronie sporu stoi Tadeusz Rydzyk, a nawet w jakim stopniu będzie się on starał zantagonizować swoje środowiska względem Strajku Kobiet. Kościół stał się jednym z poszkodowanych w związku z protestami, głównie ze względu na zauważenie jego roli w próbie zaostrzenia przepisów aborcyjnych w Polsce.

– “Zobaczcie, co się dzieje. Ta strona – powiedziałbym – antykatolicka co wyprawia, żeby wyrwać wiarę, żeby wyrwać umiłowanie drogi bożej, przykazań. Na przykład te wszystkie marsze, które teraz robią itd. To o co tutaj chodzi – „róbta co chceta”, „hulajta, piekła nie ma”, „twoje ciało należy do ciebie i możesz robić, co chcesz”?” – mówił na antenie swojego radia Tadeusz Rydzyk.

Rydzyk kojarzony jest zresztą jako twarz polskiego fundamentalistycznego katolicyzmu do spółki z abp Markiem Jędraszewskim. Nic więc dziwnego, że choć protesty w dużej mierze oddaliły się od kościołów po apelu Jarosława Kaczyńskiego, to jednak do Radia Maryja trafiły.

Dzisiejszej demonstracji pod siedzibą Radia Maryja nie brakuje haseł, które pojawiają się za każdym razem podczas protestów – słynne “j***ć PiS”, a także “w*********ć” gościły wielokrotnie na ustach uczestniczek marszu. Pojawiały się również inne, takie jak “Tak wygląda demokracja”, “Solidarność naszą bronią”, a także przygotowane specjalnie na tę okazję “Rydzyk, ty ch**u, nie chcemy ciebie w Toruniu”. Protesty otoczyło kilka wozów policyjnych.

– “Kochana Rodzino Radia Maryja! W związku z ostatnimi wstrząsającymi, tragicznymi wydarzeniami w naszej ojczyźnie, bluźnierstwami, satanistyczną agresją, obrażaniem Pana Boga, Matki Najświętszej, dewastacją świątyń, przerywaniem w sposób satanistyczny mszy świętych zapraszamy ludzi dobrej woli do podjęcia aktów wynagrodzenia Panu Bogu i Matce Najświętszej za te grzechy” – zachęcał swoich słuchaczy do udziału Tadeusz Rydzyk w Radiu Maryja.

Protestujących Rydzyk porównywał do PZPR i uważał, że stoją za tym błędy w edukacji i wychowaniu.

– “To, co widzimy teraz, to są skutki zaniedbań rodziców i szkoły w wychowaniu. W szkołach i w uczelniach nigdy nie było lustracji. W czasie przemian, w czasie odchodzenia od komunizmu i marksizmu, do szkół wchodziło wielu ludzi ze służb, które umacniały tę ideologię. Teraz mamy rezultaty. Widzimy rektorów-marksistów, prezydentów miast-marksistów, byłych PZPR-owców czy działaczy komunistycznych. Ci ludzie się nie zmienili. Oni wykorzystali wolność i dalej są zorganizowani. To jest niemal państwo w państwie” – twierdził ojciec Rydzyk.

– “Każda rewolucja miała swoje bojówki. To są już bojówki. Oni wykorzystują internet do zwoływania się, podburzania się. To chichot diabła w stulecie urodzin św. Jana Pawła II, w stulecie zwycięstwa Bitwy Warszawskiej” – dodał.

 

Biały Dunajec: 2-7 nocy ze śniadaniami – ferie i więcej
Biały Dunajec: 2-7 nocy ze śniadaniami – ferie i więcej
339,00 zł
440,00 zł
22 dni
do końca oferty!
Biały Dunajec: 2-7 nocy ze śniadaniami dla 2 osób w Domu Wczasowym Sykowny – ferie i więcej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz