Home Kategorie Ludzie Michał Szpak przeszedł samego siebie obok domu Kaczyńskiego. Wziął mikrofon a ludziom aż odebrało mowę

Michał Szpak przeszedł samego siebie obok domu Kaczyńskiego. Wziął mikrofon a ludziom aż odebrało mowę

Michał Szpak przeszedł samego siebie obok domu Kaczyńskiego. Wziął mikrofon a ludziom aż odebrało mowę

Michał Szpak zachował się w zaskakujący sposób. Wczoraj nieopodal domu Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu zdecydował się wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu.

Wziął do rąk mikrofon, a chwilę później ogromny tłum oniemiał, nie mogli uwierzyć w to, co zrobił artysta. Michał Szpak jasno określa swoje zdanie w sprawie trwającego już od ponad tygodnia strajku kobiet. Artysta jednoczy się z protestującymi, nie zgadzając się na decyzję Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącego zmiany prawa aborcyjnego w kraju.

Jego wizyta pod domem Jarosława Kaczyńskiego była szokiem dla wielu osób. Michał Szpak popiera strajk kobiet i jak miliony Polaków nie zgadza się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Protesty w Polsce mają miejsce codziennie, a do nich dołączają się kolejne gwiazdy.

To właśnie 31. października kiedyś w Polsce był dniem niezwykłego święta – dziadów. Wszyscy doskonale pamiętamy o tej starej tradycji, a to za sprawą Adama Mickiewicza i jednego z jego największych dzieł. Dlatego też Michał Szpak postanowił wykorzystać ten szczególny czas.

Artyści postanowili z tej okazji zorganizować happening, w strategicznym punkcie miasta stołecznego, w sercu Żoliborza, tuż naprzeciwko domu Jarosława Kaczyńskiego. W tym miejscu zebrały się też tłumy, by jak co dzień protestować przeciwko decyzji TK.

W oknach kamienicy znajdującej się naprzeciwko domu wicepremiera na ul. Mickiewicza pojawiły się największe gwiazdy, które czytały na głos Dziady Mickiewicza. Gdy skończyli, w oknie stanął Michał Szpak z mikrofonem, wszyscy byli zaskoczeni.

Gwiazdor tuż po przeczytaniu przez artystów fragmentów Dziadów, stanął w oknie z mikrofonem i zaśpiewał piosenkę. Jego występ spotkał się z ogromną aprobatą, artysta dosłownie porwał tłumy. Trudno się zresztą dziwić, to naprawdę świetny wokalista. Co do tego nie mamy wątpliwości.

Protestujący są bardzo kreatywni i wciąż szukają nowych środków wyrazu na wyrażenie swojego sprzeciwu wobec decyzji TK. Protesty stają się polem na happeningi, spektakle, ale przede wszystkim coraz bardziej pomysłowe plakaty, z którymi protestujący spacerują po miastach.

Michał Szpak z wielką chęcią dołącza się do strajku kobiet. Na swoim profilu na Instagramie stale zaznacza swoje poparcie, a także relacjonuje swoje działania w tej kwestii. Widać że zależy mu na tym, żeby protestujący wiedzieli, że mają jego wsparcie.

Bilety do Multikina i Cinema 3D
Bilety do Multikina i Cinema 3D
14,90 zł
28 dni
do końca oferty!
14,90 zł: bilet na seans 2D w sieci kin Multikino i Cinema 3D – miejsca standardowe, VIP lub SuperVIP (44 lokalizacje)

Twoja reakcja?

Super
Super
126
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
10
Zły
Zły
24

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz