Home Kategorie Ludzie Michał Szpak przeszedł samego siebie obok domu Kaczyńskiego. Wziął mikrofon a ludziom aż odebrało mowę
36.49K

Michał Szpak przeszedł samego siebie obok domu Kaczyńskiego. Wziął mikrofon a ludziom aż odebrało mowę

Michał Szpak przeszedł samego siebie obok domu Kaczyńskiego. Wziął mikrofon a ludziom aż odebrało mowę

Michał Szpak zachował się w zaskakujący sposób. Wczoraj nieopodal domu Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu zdecydował się wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu.

Wziął do rąk mikrofon, a chwilę później ogromny tłum oniemiał, nie mogli uwierzyć w to, co zrobił artysta. Michał Szpak jasno określa swoje zdanie w sprawie trwającego już od ponad tygodnia strajku kobiet. Artysta jednoczy się z protestującymi, nie zgadzając się na decyzję Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącego zmiany prawa aborcyjnego w kraju.

Jego wizyta pod domem Jarosława Kaczyńskiego była szokiem dla wielu osób. Michał Szpak popiera strajk kobiet i jak miliony Polaków nie zgadza się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Protesty w Polsce mają miejsce codziennie, a do nich dołączają się kolejne gwiazdy.

To właśnie 31. października kiedyś w Polsce był dniem niezwykłego święta – dziadów. Wszyscy doskonale pamiętamy o tej starej tradycji, a to za sprawą Adama Mickiewicza i jednego z jego największych dzieł. Dlatego też Michał Szpak postanowił wykorzystać ten szczególny czas.

Artyści postanowili z tej okazji zorganizować happening, w strategicznym punkcie miasta stołecznego, w sercu Żoliborza, tuż naprzeciwko domu Jarosława Kaczyńskiego. W tym miejscu zebrały się też tłumy, by jak co dzień protestować przeciwko decyzji TK.

W oknach kamienicy znajdującej się naprzeciwko domu wicepremiera na ul. Mickiewicza pojawiły się największe gwiazdy, które czytały na głos Dziady Mickiewicza. Gdy skończyli, w oknie stanął Michał Szpak z mikrofonem, wszyscy byli zaskoczeni.

Gwiazdor tuż po przeczytaniu przez artystów fragmentów Dziadów, stanął w oknie z mikrofonem i zaśpiewał piosenkę. Jego występ spotkał się z ogromną aprobatą, artysta dosłownie porwał tłumy. Trudno się zresztą dziwić, to naprawdę świetny wokalista. Co do tego nie mamy wątpliwości.

Protestujący są bardzo kreatywni i wciąż szukają nowych środków wyrazu na wyrażenie swojego sprzeciwu wobec decyzji TK. Protesty stają się polem na happeningi, spektakle, ale przede wszystkim coraz bardziej pomysłowe plakaty, z którymi protestujący spacerują po miastach.

Michał Szpak z wielką chęcią dołącza się do strajku kobiet. Na swoim profilu na Instagramie stale zaznacza swoje poparcie, a także relacjonuje swoje działania w tej kwestii. Widać że zależy mu na tym, żeby protestujący wiedzieli, że mają jego wsparcie.

Zostań Lordem lub Lady
Zostań Lordem lub Lady
29,99 zł
120,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Tytuł Lord lub Lady Chaol Ghleann (29,99 zł) z pamiątkowym folderem (59,99 zł) i więcej w Dunans Castle

Twoja reakcja?

Super
Super
126
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
10
Zły
Zły
24

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz