Home Kategorie Życie Ludzie podstępem chcieli wejść na cmentarz, nie obchodzą ich zakazy. Niebywałe, do czego się posunęli

Ludzie podstępem chcieli wejść na cmentarz, nie obchodzą ich zakazy. Niebywałe, do czego się posunęli

Ludzie podstępem chcieli wejść na cmentarz, nie obchodzą ich zakazy. Niebywałe, do czego się posunęli

Cmentarz jest zamknięty, jednak im to nie przeszkadza. Polacy kombinują, jak dostać się na nekropolię, niewiarygodne, do czego doszło w polskich miastach podczas święta zmarłych.

Cmentarz pozostanie zamknięty do jutra, to jednak nie stanęło im na przeszkodzie. Niewiarygodne, do czego posunęli się Polacy, by odwiedzić groby swoich bliskich zmarłych w dzień Wszystkich Świętych. Policjanci patrolują nekropolię w całym kraju.

W związku z piątkowym ogłoszeniem premiera Mateusza Morawieckiego, cmentarze w Polsce zostały okresowo zamknięte na czas obchodów Wszystkich Świętych. Wstęp na nekropolie jest zakazany od 31 października do 2 listopada br.

– “Liczba zachorowań każdego dnia jest wyższa i nie możemy pozwolić, żeby przed cmentarzami czy w komunikacji gromadziły się duże grupy osób. Wielu ze starszych ludzi, którzy by poszli na te cmentarze, mogłoby tam po 3. tygodniach leżeć” – tłumaczył premier Morawiecki.

Decyzja rządu zszokowała wielu Polaków, którzy już w piątek tłumnie ruszyli na groby bliskich zmarłych, by zdążyć przed zamknięciem cmentarzy. Ci, którzy nie mieli czasu ich odwiedzić powinni poczekać z wizytą przynajmniej do 3 listopada. Okazuje się jednak, że nie wszyscy są tak cierpliwi.

Jak donoszą dziennikarze RMF 24, przy cmentarzu komunalnym przy ul. Poprzecznej w Olsztynie od wczoraj pojawiają się osoby, które próbują dostać się na teren nekropoli wraz z żałobnikami. Z zakazu przebywania na cmentarzach wyłączone są osoby, które biorą udział w ceremoniach pogrzebowych. Rano 31 października na olsztyńskiej nekropolii odbyły się dwa pochówki.

– “Pamiętajmy, że ograniczenia w zakresie wstępu na cmentarz, mają na celu ograniczenie transmisji wirusa, który pochłania coraz więcej ofiar. Bardzo dużo zależy od naszej samodyscypliny i solidarności w tym trudnym czasie. Przypominamy o tym wzywając do pozostania w naszych domach i odłożeniu wizyt na grobach bliskich w innym czasie” – zaapelował  Mariusza Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

Wielu Polaków próbowało również nielegalnie odwiedzać cmentarze korzystając z bocznych wejść i w ten sposób ominąć policjantów, którzy patrolują polskie nekropolie.

– “Policjanci są odpowiedzialni za egzekwowanie tych ograniczeń, można spodziewać się więcej patroli w okolicy cmentarzy, a w uzasadnionych przypadkach na osoby niestosujące się do wprowadzonych na ten krótki czas ograniczeń mogą być podejmowane przewidziane przepisami kroki prawne” – przekazał Mariusza Ciarka. Wygląda na to, że prawo swoje, a Polacy swoje.

 

Okulary i soczewki do-85%
Okulary i soczewki do-85%
39,00 zł
149,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Soczewki (39 zł) lub 49 zł za groupon zniżkowy wart 300 zł na okulary i więcej w Soczewki24.pl – 25 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz