Home Kategorie News Pilne! Lockdown jednak będzie?! Tak twierdzi rzecznik rządu
18.85K

Pilne! Lockdown jednak będzie?! Tak twierdzi rzecznik rządu

Pilne! Lockdown jednak będzie?! Tak twierdzi rzecznik rządu

Według polityka w najbliższych dniach należy spodziewać się zakażeń, których źródłem będą protesty. To właśnie one doprowadzą do wprowadzenia kolejnego, podobnego do wiosennego, lockdownu.

W rozmowie z Radiem ZET rzecznik rządu wyraził nadzieję, że tak restrykcyjne obostrzenia, jakie wprowadzane są m.in. w Wielkiej Brytanii czy Francji, nie będą konieczne w Polsce. Piotr Müller dodał jednak, że decyzje w tej sprawie będą zależeć od stopnia wykorzystania sprzętu przeznaczonego dla pacjentów covidowych. Polityk nie podał jednak precyzyjnego limitu, który mógłby oznaczać konieczność wprowadzenia lockdownu.

– “Mam nadzieję, że wprowadzenie całkowitego lockdownu nie będzie konieczne, choć fakt, że w innych krajach Europy, np. w Wielkiej Brytanii, Francji i Portugalii, już do tego dochodzi. To powoduje, że to pytanie “wisi w powietrzu”. Rząd nie chce wprowadzać takich restrykcji, jakie były wiosną” – dodał rzecznik rządu.

Piotr Müller dalej był dopytywany o to, co musiałoby się wydarzyć, żeby został zarządzony całkowity lockdown. Według polityka “granicą bezpieczeństwa” jest stopień wykorzystania łóżek i respiratorów.

– “Uruchamiane są respiratory spoza limitu, który jest oficjalnie wykazywany, respiratory używane przy innych procedurach medycznych, a na bieżąco są uzupełniane z Agencję Rezerw Materiałowych (…). Absolutną granicą będzie wyczerpujący się limit miejsc na tlenoterapię, pomoc respiratorów, gdy zostanie przekroczona granica, to od razu zapala się alarmowa lampka, która mówi o rozważeniu dalszych ograniczeń, jeśli chodzi o przemieszczanie się. Niestety nasze apele nie są wystarczające” – dodał Piotr Müller.

Polityka spytano też o kontrowersyjny zakup limuzyn i to w dobie pandemii.

– “Wiem, że nagłówki o limuzynach faktycznie przyciągają uwagę, ale to 70 instytucji a brzmi, jakby nowy rząd kupował limuzyny dla każdego ministra lub wiceministra. W przytłaczającej większości to są samochody kombi, jakieś dostawcze, dla GDDKiA, dla Centrali Nasiennictwa. Różne samochody służbowe, które mają cele użytkowe, codzienne” – powiedział Piotr Müller. Rzecznik został zapytany przez słuchacza radia o to, czy nie lepiej byłoby przeznaczyć te pieniądze na zakup karetek.  Stwierdził jednak, że w 2020 roku niesamowicie rozwinął się program zakupu karetek.

Squash: gra ze szkoleniem
Squash: gra ze szkoleniem
39,99 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Godzina gry w squasha z wypożyczeniem sprzętu i szkoleniem za 39,99 zł w Powersquash (zamiast 99 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz