Home Kategorie Ludzie Mocny apel Jerzego Owsiaka. „Nie demontujcie oddziałów. My wam te łóżka kupimy”

Mocny apel Jerzego Owsiaka. „Nie demontujcie oddziałów. My wam te łóżka kupimy”

Mocny apel Jerzego Owsiaka. „Nie demontujcie oddziałów. My wam te łóżka kupimy”

Apel Jerzego Owsiaka dotyczy pomocy rządowi w walce z Covid-19. Fundacja WOŚP ma zamiar wyposażyć placówki medyczne w tzw. łóżka covidowe, aby pomóc w walce z pandemią.

W połowie października Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie wysłał zapytanie do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czy może przekazać zakupione przez fundację łóżka na potrzeby walki z Covid-19. Później tłumaczył się z tego na FB:

– “W totalnej zapaści psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej Fundacja WOŚP zakupiła kilka miesięcy temu 798 łóżek dla 34 oddziałów w Polsce. Uczyniliśmy pierwszy krok, aby tej zapaści spróbować przeciwdziałać (…) Proszę więc podejmować odpowiedzialne decyzje, aby w przypadku walki z pandemią odpowiednio planować zakupy sprzętu medycznego” – mówił.

Kilka dni później fundacja ogłosiła, że wesprze szpitalne oddziały „covidowe”. Ze swoich środków WOŚP zadeklarował zakup nowych łóżek:

– “Pierwsze nasze zakupy robiliśmy ponad pół roku temu. Wtedy kupowaliśmy łóżka, respiratory, kardiomonitory. Minął ten czas i okazuje się, że znowu jest ogromne zapotrzebowanie na sprzęt medyczny” – mówił w TVN 24, Jurek Owsiak.

Prezes WOŚP podkreślił, że fundacja nie zamierza w tym celu zorganizować nowej zbiórki. Łóżka na oddziały „covidowe” zostaną kupione z pieniędzy, które zebrano już wcześniej. W rozmowie z TVN24 Owsiak zaapelował:

– “Kilka tygodni temu, pojawiały się informacje, że są zabierane łóżka z innych oddziałów. Nie nam dyskutować, jeżeli potrzeba ratować czyjeś życie. Ale teraz mówimy: słuchajcie, nie demontujcie tych oddziałów, które często są z trudem organizowane. Zgłoście się do nas i my wam te łóżka kupimy” – zaapelował.

– “Gdybyśmy chcieli je wszystkie spełnić, to jest to zapotrzebowanie na dokładnie 1 100 łóżek. Jeden ze szpitali w Łodzi poprosił o 288 łóżek. Chcemy wspomóc te szpitale, które dostały polecenia, aby stworzyć taki oddział” – mówił.

Prezes WOŚP oznajmił, że zakup łóżek dla „covidowych” pacjentów rozpocznie się w poniedziałek (2 listopada). Sprzęt zostanie zakupiony od polskich firm, z którymi fundacja współpracuje od lat:

– “Nie kupujemy respiratorów, nie kupujemy kardiomonitorów. Jeżeli trzeba będzie, będziemy się nad tym pochylali. Ale póki co – łóżka” – zakończył swoją wypowiedź Jerzy Owsiak.

Oczyszczanie skóry twarzy
Oczyszczanie skóry twarzy
39,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
10-etapowe oczyszczanie skóry twarzy z wybranym zabiegiem na twarz za 39,99 zł w Gabinecie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
17
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz