Home Kategorie News Pandemia to nie jedyny nasz problem. Ze wschodu nadciąga do nas nowe zagrożenie chorobowe!
51.27K

Pandemia to nie jedyny nasz problem. Ze wschodu nadciąga do nas nowe zagrożenie chorobowe!

Pandemia to nie jedyny nasz problem. Ze wschodu nadciąga do nas nowe zagrożenie chorobowe!

Niedługo do Polski może dolecieć tysiące zakażonych ptaków ze Wschodu. Jest oficjalne ostrzeżenie Głównego Inspektoratu Weterynarii ws. ryzyka zachorowań, wywołanego tym zjawiskiem.

Na terenie Rosji i Kazachstanu odnotowano mnóstwo zakażeń ptasią grypą. Ptaki migrują w okolice Morza Śródziemnego zatrzymując się w Polsce.

Dlatego służby weterynaryjne proszę o rozpowszechnianie informacji na temat zagrożenia. Dotyczy to zarówno hodowców drobiu, jak i wszystkim, którzy mają styczność z ptactwem. Ptasia grypa, to choroba, która została już nieco przez nas zapomniana co nie znaczy jednak, że nie jest groźna. Należy bowiem pamiętać, że w 2003 roku doszło do epidemii Ptasiej Grypy.

Wirus ten wyjątkowo mocno przetrzebił stan drobiu w wielu krajach Świata, jednocześnie jednak doprowadził do śmierci prawie pół tysiąca osób. Dlatego też nie możemy o niej zapominać, zwłaszcza że jest ona szczególnie groźna dla naszego ptactwa.

Warto tutaj odnieść się do słów Głównego Inspektoratu Weterynarii:

– “Region ten jest znanym jesiennym szlakiem migracji dzikiego ptactwa wodnego do Europy, co sprzyja ryzyku wystąpienia nowych ognisk grypy ptaków w Europie, w tym w Polsce” – czytamy na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

 

Kurs online: Majster budowlany
Kurs online: Majster budowlany
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Majster budowlany (79 zł) oraz Specjalista budownictwa (159 zł) z certyfikatem z Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz