Home Kategorie Życie Narodowcy już zapowiadają, stanie się 11 listopada o godzinie 14:00. Podali szczegóły
11.04K

Narodowcy już zapowiadają, stanie się 11 listopada o godzinie 14:00. Podali szczegóły

Narodowcy już zapowiadają, stanie się 11 listopada o godzinie 14:00. Podali szczegóły

11 listopada o godzinie 14.00 wszystko ma się rozpocząć. Narodowcy zapowiadają, że nie zrezygnują. Ludzie związani z tymi środowiskami podali szczegóły. Musimy się przygotować.

Narodowcy podali szczegółowe informacje. Wszystko zaplanowane zostało na 11 listopada na godzinę 14.00. Tegoroczne hasło brzmi: “Nasza cywilizacja, nasze zasady”.

– “11 listopada odbędzie się Marsz Niepodległości. Zapraszamy na godzinę 14 na Rondo Dmowskiego” – powiedział prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz, jak cytuje go TOK FM.

– “Zapraszamy wszystkich Polaków, wszystkich patriotów, żeby w tych trudnych chwilach dla Polski byli z nami” – dodawał.

Tegoroczny Marsz Niepodległości ma przebiec pod hasłem “Nasza cywilizacja, nasze zasady”. Prezes wyjaśniał, że chodzi o cywilizację i kulturę łacińską oraz walkę z inną cywilizacją, która “atakuje Polskę i całą Europę”.

W mediach społecznościowych pojawił się plakat, który oficjalnie promuje wydarzenie. Zaprojektował go Wojciech Korkuć. Na przygotowanej grafice można zobaczyć huzara z biało-czerwonymi skrzydłami, który mieczem rozbija tęczowo-czerwoną gwiazdę.

Robert Bąkiewicz podkreślał, że zamysł na plakat powstał już dużo wcześniej. Dodał jednak, że “jak ulał pasuje do tego, co w ostatnich dniach dzieje się w Polsce”. Prawdopodobnie miał na myśli m.in. ostatnie protesty „Strajku Kobiet”.

Dziennikarz zapytał go, czy marsz zostanie zgłoszony do urzędu miasta. Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości odpowiedział, że nie trzeba, ponieważ marsz jest już zarejestrowany jako wydarzenie odbywające się cyklicznie.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zwrócił się z pismem do wojewody o opinię związaną z tegorocznym Marszem Niepodległości. O wszystkim poinformowała rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka za pośrednictwem mediów społecznościowych.

– “W związku z tym, że Marsz Niepodległości jest wydarzeniem cyklicznym, w obecnej sytuacji epidemicznej i przy obowiązujących obostrzeniach prawnych Trzaskowski zwrócił się dzisiaj z pismem do wojewody o opinię w zakresie tegorocznego marszu” – napisała na Twitterze.

Dodawała, że to wojewoda podejmuje decyzję o zarejestrowaniu zgromadzenia jako cykliczne.Marsz Niepodległości jest aktualnie zarejestrowany jako takie wydarzenie na lata 2017-2020.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami w zgromadzeniach publicznych może brać udział maksymalnie pięć osób. Spotkania powyżej tego limitu są zakazane. Jednak Bąkiewicz przekonuje, że zapowiedziany Marsz odbędzie się na takich samych zasadach co strajki kobiet. Wygląda na to, że prawo jest po stronie równiejszych.

 

 

Przegląd, nabicie klimatyzacji
Przegląd, nabicie klimatyzacji
39,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Odgrzybienie klimatyzacji metodą chemiczną za 39,99 zł i więcej opcji w serwisie InMoto w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz