Home Kategorie Ludzie Rydzyk zwrócił się do rodziców osób protestujących. Zdębieli po jego słowach

Rydzyk zwrócił się do rodziców osób protestujących. Zdębieli po jego słowach

Rydzyk zwrócił się do rodziców osób protestujących. Zdębieli po jego słowach

Tadeusz Rydzyk zabrał głos w sprawie strajku kobiet, słynny redemptorysta zwrócił się do rodziców osób protestujących. Słowa duchownego zszokowały wiele osób i trudno się dziwić.

Tadeusz Rydzyk nie pozostał obojętny na to, co dzieje się w kraju w ostatnich dniach. Słynny duchowny z Torunia skomentował trwający strajk kobiet i zwrócił się do rodziców osób protestujących. Jego słowa wstrząsnęły wieloma osobami.

Strajk kobiet objął już swoim zasięgiem całą Polskę, a organizatorzy protestu zapewniają, że nie zamierzają szybko rezygnować. Polacy wyszli na ulicę po ogłoszeniu przez sędziów Trybunału Konstytucyjnego kontorwersyjnego wyroku w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w naszym kraju.

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej zadecydował, że prawo do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodne z Konstytucją RP, doprowadzając swoim wyrokiem do złamania tzw. kompromisu aborcyjnego z 1993 roku.

Oczywiście, musiało to doprowadzić do masowych protestów. Swoje zdanie na temat trwającego strajku kobiet wraziło wiele znanych osób. Poparcie dla protestujących zadeklarowali m.in. Robert Makłowicz, Kayah, Joanna Joroniewska i Maciej Dowbor, a także wiele gwiazd z poza granic kraju, jak m.in. Miley Cyrus, Dua Lipa czy Juliette Binoche. Nie brakuje jednak również krytycznych komentarzy.

Jedną z osób, która wyjątkowo niepochlebnie wypowiada się o protestach jest ojciec Tadeusz Rydzyk. Duchowny nigdy nie ukrywał swojej sympatii do władz państwowych i również w tej sprawie poparł ich stronę. Temat protestu poruszył podczas audycji “By odnowić oblicze ziemi” w swoim Radiu Maryja.

– “Zobaczcie państwo, co się dzieje. To jest dzwonek, dzwon alarmowy. Te niby manifestacje uliczne, są oczywiście manipulowane, są sterowane zwłaszcza przez tzw. media społecznościowe. Są też grupy anarchizujące w Polsce” – mówił na żywo o Strajku Kobiet Tadeusz Rydzyk.

Duchowny zwrócił się także do rodziców dzieci i młodzieży, która wspiera strajki.

– “Czy chcecie, żeby Wasze dzieci w to weszły? Jak słyszę, czy widzę, jak w tych rozróbach biorą udział nastolatkowie ze szkół już nawet podstawowych, średnich, pytam: gdzie są Wasze dzieci? Gdzie Wy jesteście rodzice, dziadkowie, babcie? […] Ten dziki zwierz może być w człowieku. Jeżeli człowiek nie wyrwie z korzeniami swoich wad, tego zła, a jeżeli opowie się za “złym”, za szatanem to staje się jak dziki zwierz. W historii ludzie to przeżyli niejeden raz” – tłumaczył słynny duchowny z Torunia. Jego słowa zszokowały rodziców.

Kursy online: Instruktor terapii zajęciowej z MEN
Kursy online: Instruktor terapii zajęciowej z MEN
49,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Instruktor terapii zajęciowej z zaświadczeniem MEN za 49 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
8
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
28

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz