Home Kategorie Życie Minister edukacji zapowiedział zmiany w polskich szkołach. Padły mocne słowa, jak zareagują rodzice?

Minister edukacji zapowiedział zmiany w polskich szkołach. Padły mocne słowa, jak zareagują rodzice?

Minister edukacji zapowiedział zmiany w polskich szkołach. Padły mocne słowa, jak zareagują rodzice?

Minister edukacji w Polskim Radiu 24 zapowiedział wprowadzenie poważnych zmian w polskich szkołach i systemie edukacji. Podczas rozmowy padły mocne słowa.

Przemysław Czarnek przekazał, jak będą wyglądały kolejne elementy reformy, jak się okazuje, jednym z nich ma być sprawdzenie do kanonu nowych lektur.

– “Ostateczne zakończenie tej pedagogiki wstydu, która towarzyszyła naszej edukacji przez kilkadziesiąt lat i dzisiaj mamy tego efekty” – powiedział nowy minister edukacji, który gościł na antenie radia w sobotę 31 października. Wiadomo, jakie reformy chce wprowadzić Przemysław Czarnek.

Przemysław Czarnek, nowy minister edukacji, podczas sobotniej wizyty na antenie Polskiego Radia 24 zabrał głos w sprawie dotychczasowego systemu polskiej edukacji. Jak się okazuje, polityk ma mu wiele do zarzucenia, a z jego ust padły bardzo mocne słowa. Zapowiedział poważne zmiany, jakie mają zajść w szkołach.

Minister edukacji podkreślił, że jego zdaniem ostatnie 30, a zwłaszcza 25 lat, jeżeli chodzi o kwestię lustracji i dekomunizacji środowiska akademickiego, uważa za czas stracony. Przemysław Czarnek ogłosił, że zmiany będą dotyczyły nie tylko szkół podstawowych i średnich, ale również uczelni wyższych. Wiadomo, jakie elementy reformy chce wprowadzić szef resortu edukacji i nauki.

– “Nauki humanistyczne będą zdecydowanie wzmacniane w polskim systemie edukacji. Zostało to gdzieś stłumione, a mamy ogromny potencjał w tym zakresie. Nauczanie historii będzie ostatecznym zakończeniem pedagogiki wstydu” – mówił.

Jak podkreślił Przemysław Czarnek, choć polscy uczniowie, w porównaniu do tych z innych państw europejskich, mają doskonałą wiedzę w zakresie starożytności i średniowiecza, sprawa historii współczesnej wygląda już inaczej.

– “Jeśli słyszę dziś, że w wielu polskich uczelniach odmawia się prawa doktorantom do cytowania św. Jana Pawła II, a także św. Tomasza z Akwinu, mówiąc, że to nie byli naukowcy, to jest niestety zgnilizna naszego systemu szkolnictwa wyższego, z którą będziemy musieli kończyć, poprzez wprowadzanie również do kanonu lektur dzieł Jana Pawła II, zwłaszcza w tych starszych rocznikach” – przekazał.

Przemysław Czarnek zapowiedział także zmiany na uczelniach wyższych. Minister edukacji uznał, że obecnie w nauce i szkolnictwie wyższym odbiera się wolność nauki. Jak stwierdził, odbiera się ją stronie konserwatywnej i chrześcijańskiej, a także naukowcom, którzy bazują na myśli chrześcijańskiej.
– “Bardzo często nie można zorganizować konferencji o tematyce pro-life czy o tematyce chrześcijańskiej, natomiast bardzo chętnie pozwalają rektorzy na organizowanie konferencji o tematyce lewicowo-liberalnej czy wręcz lewackiej” – mówił szef resortu edukacji.
Kurs online: Home staging z MEN
Kurs online: Home staging z MEN
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: home staging z zaświadczeniem MEN i dyplomem za 69 zł z Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu

Twoja reakcja?

Super
Super
6
Ha ha
Ha ha
9
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
24

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz