Home Kategorie Życie Niemcy zdecydowały się na wypowiedzenie Polsce wojny? Szokujące zdjęcie wiceprzewodniczącej Bundestagu na to wskazuje

Niemcy zdecydowały się na wypowiedzenie Polsce wojny? Szokujące zdjęcie wiceprzewodniczącej Bundestagu na to wskazuje

Wiceprzewodnicząca niemieckiego Bundestagu Claudia Roth postanowiła w wyjątkowo otwarty sposób pokazać podejście Niemiec do Polski. Czyżby kolejna wojna tym razem wywołana przyczynami ideologicznymi?

Wiceprzewodnicząca niemieckiego Bundestagu Claudia Roth postanowiła wesprzeć Strajk Kobiet. Polityk Partii Zielonych zapozowała nawet z plakatem “To jest wojna” opatrzonym w charakterystyczną, czerwoną błyskawicę.

Od 22 października w Polsce trwają masowe protesty sprzeciwiające się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności aborcji eugenicznej z ustawą zasadniczą. Sprawa nabrała nie tylko sporego głosu w Polsce, ale także i w Europie, także u naszych zachodnich sąsiadów. Liderki Strajku Kobiet mogą liczyć na wsparcie m.in. Claudii Roth, wiceprzewodniczącej Bundestagu z ramienia Zielonych.

Niemiecka polityk opublikowała nawet na Facebooku post, w którym poparła protesty. Opatrzyła go nawet zdjęciem, na którym trzyma kartkę z hasłem “To jest wojna” opatrzonym charakterystyczną, czerwoną błyskawicą. Oczywiście, przywołuje to pewne skojarzenia, dość jednoznaczne zresztą.

Roth nie ukrywa złości z powodu decyzji polskiego Trybunału Konstytucyjnego twierdząc, że ogranicza on fundamentalne prawo kobiety. Wezwała ona nawet zarówno rząd niemiecki jak i UE, do interwencji w tej sprawie.

 

Film wideo lub list od Mikołaja
Film wideo lub list od Mikołaja
35,99 zł
59,99 zł
24 dni
do końca oferty!
Film wideo (od 35,99 zł) lub list od Świętego Mikołaja (45,99 zł) z Elfi.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
22
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz