Home Kategorie Życie Dzieci z oddziału psychiatrii w Warszawie zostaną wypisane, by zwolnić łóżka dla pacjentów zarażonych koronawirusem! Jak tak można?

Dzieci z oddziału psychiatrii w Warszawie zostaną wypisane, by zwolnić łóżka dla pacjentów zarażonych koronawirusem! Jak tak można?

Dzieci z oddziału psychiatrii w Warszawie zostaną wypisane, by zwolnić łóżka dla pacjentów zarażonych koronawirusem! Jak tak można?

Sylwia Matych opublikowała na Facebooku wpis, w którym alarmuje, że dzieci przybywające na oddziale psychiatrii UCK WUM Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie, mają zostać z niego wypisane.

Powód? Otóż, dzieci te mają zwolnić miejsce dla osób dorosłych chorych na Covid-19. Matych informuje, że na oddziale przebywa 20 pacjentów, którzy są “na granicy życia”. Wyrzucenie ich to okrutne działanie.

– “Rząd już wybrał – to te dzieci mają umrzeć przez covid. Dnia 7 listopada dzieci z oddziału klinicznego psychiatrii UCK WUM Dziecięcego Szpitala Kliniczny w Warszawie mają zostać wypisane, by zwolnić łóżka na potrzeby pacjentów z covid-19. Rodzice zostali już poinformowali, są załamani i przerażeni. Tam jest 20 małych pacjentów na granicy życia, bo takie się kwalifikują do hospitalizacji, szpital jest dla nich realnie ostatnią deską ratunku. Najmłodsze dziecko ma 10 lat. 10. Ja wiem, jak dramatyczna jest sytuacja związana z pandemią, że brak miejsc w szpitalach, ale czy naprawdę trzeba sięgać po łóżka dzieci? Nie ma innych rozwiązań? Nie wierzę” – napisała kobieta na Facebooku.
– “Przecież od dawna wiadomo, jak potworna jest sytuacja w psychiatrii dziecięcej (i że będzie brak łóżek covidowych). A teraz rząd zabiera najmłodszym, najsłabszym ostanie miejsca zapewniające pomoc. Ratujące życie. Dodam, że łóżka, sprzęt i pościel na oddział sfinansowała @Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a Jurek Owsiak już wygłaszał swoje stanowisko sprzeciwu wobec przekazywania łóżek psychiatrii dziecięcej na walkę z covid-19 (w za pytaniu szpitala z Lublina – UCK WUM najwyraźniej nie zapytał)” – dodaje.
– “Co dalej z tymi małymi pacjentami w stanach zagrożenia życia? Zostaną „porozmieszczane” w placówkach w całej Polsce. Jak dojadą? Kiedy? Nie wiadomo. A wypis do domu i oczekiwanie, co dalej, oznacza dla nich realne zagrożenie życia i zdrowia. Wieść o opuszczeniu bezpiecznego miejsca wywołała u nich nasilenie objawów chorób, przerwała zaufanie do dorosłych, dzieci przestają współpracować. Część małych pacjentów to niedoszli samobójcy, a teraz… Rząd swoim rozporządzeniem naraża te dzieci na śmierć.  To nie przesada, to realia. Nie ma zgody na poświęcanie życia dzieci przez nieudolność rządu w walce z pandemią. Robię, co mogę, ale proszę, pomóżcie nagłośnić tę sprawę. Niech nie ruszają tego oddziału!” – pisze na Facebooku Matych.
Sprawę skomentował Marek Sowa, poseł KO:
– “Kolejna skandaliczna decyzja rządu PiS. Dzieci z oddziału klinicznego psychiatrii UCK WUM Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie mają zostać wypisane, by zwolnić łóżka na potrzeby pacjentów z koronawirusem. Dlaczego te dzieci mają stracić leczenie!? To ich jedyna szansa na życie” – napisał na Facebooku .
– “Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie rzeczywiście planuje wypisać z oddziału psychiatrii dziecięcej dotychczasowych pacjentów. Ich miejsc nie zajmą jednak dorośli chorzy na COVID-19, lecz inne dzieci zmagające się z tą chorobą. A wypisywanych pacjentów – niezarażonych koronawirusem – będziemy przekazywać na inne oddziały w celu kontynuacji leczenia” – zapewniła Onet p.o. dyrektora Anna Łukasik.
eKurs: Specjalista ds. transportu i spedycji
eKurs: Specjalista ds. transportu i spedycji
49,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Specjalista ds. transportu i spedycji w firmie za 49 zł i więcej w MG Centrum

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz