Home Kategorie News Pilne! W Warszawie zabrakło respiratorów dla pacjentów z koronawirusem

Pilne! W Warszawie zabrakło respiratorów dla pacjentów z koronawirusem

Pilne! W Warszawie zabrakło respiratorów dla pacjentów z koronawirusem

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski po spotkaniu samorządowców z premierem Mateuszem Morawieckim powiedział, że w stolicy zabrakło respiratorów dla pacjentów z koronawirusem.

W ocenie Rafała Trzaskowskiego obecna sytuacja w stolicy jest “krytyczna”. – “Są jeszcze wolne respiratory, ale nie ma ich przy łóżkach covidowych. Są na SOR-ach i w tych miejscach, gdzie potrzebne są do wykonywania operacji” – relacjonował prezydent Warszawy.

Dodał, że rząd publikuje dane, z których wynika, że respiratory są jeszcze dostępne. Sprzęt jest dostępny w szpitalach, ale na oddziałach, na które nie trafiają zakażone osoby.

– “Jesteśmy zaskakiwani decyzjami rządzących, którzy chcą wprowadzić 35 proc. łóżek covidowych we wszystkich szpitalach. My od samego początku mówiliśmy, że to będzie miało bardzo poważne konsekwencje i dzisiaj w swoim apelu mówimy, że powinny być wyznaczone szpitale, które nie są covidowe, które normalnie funkcjonują i szpitale covidowe” – mówił Trzaskowski.

Zdaniem Trzaskowskiego wprowadzenie oddziałów dla pacjentów z covid-19 we wszystkich szpitalach spowoduje, że nie będzie można wykonywać wielu operacji ratowania życia.

 

Kursy językowe online
Kursy językowe online
29,00 zł
87,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kursy językowe online od 29 zł: 3-miesięczny dostęp do nauki wszystkich języków obcych i więcej opcji na Lerni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz