Home Kategorie Ludzie Nagranie, na którym Morawiecki puka do drzwi starszej pani, właśnie opublikowano w internecie. Premier zalany falą krytyki

Nagranie, na którym Morawiecki puka do drzwi starszej pani, właśnie opublikowano w internecie. Premier zalany falą krytyki

Nagranie, na którym Morawiecki puka do drzwi starszej pani, właśnie opublikowano w internecie. Premier zalany falą krytyki

Premier Mateusz Morawiecki opublikował nagranie promujące akcję “Wspieraj seniora”. Szef Rady Ministrów zapukał do drzwi starszej kobiety, po czym wręczył jej zakupy. Ciekawie prawda?

Szef Rady Ministrów zapukał do drzwi starszej kobiety, po czym wręczył jej zakupy. – “Program ma na celu dofinansowanie gmin w zakresie realizacji usługi wsparcia na rzecz Seniorów, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu” – , czytamy na oficjalnej stronie internetowej polskiego rządu.

I dalej: “Usługa wsparcia ma polegać w szczególności na dostarczeniu zakupów, zgodnie ze wskazanym przez Seniora zakresem, obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środków higieny osobistej“.

Program kierowany jest do osób, które przekroczyły 70. rok życia i muszą pozostać w domu w związku z zagrożeniem zakażeniem Covid-19. W szczelnych przypadkach akcja może objąć również osoby młodsze.

Propagatorem akcji postanowił zostać sam Mateusz Morawiecki. W mediach społecznościowych premiera pojawił się filmik, na którym szef Rady Ministrów puka do drzwi jednej ze starszych pań.

– “Proste pytanie »może w czymś pomóc?«, dzwonek do drzwi starszego sąsiada, chwila naszej uwagi – czasem tylko tyle potrzeba, by zmienić czyjąś rzeczywistość na lepsze” – czytamy na Facebooku Morawieckiego.

Polityk, ubrany w kurtkę z naszytą na rękaw biało-czerwoną flagą, zostawił zakupy pod drzwiami pani Alicji, zamienił kilka zdań, po czym pomachał do niej sprzed bloku. Całość okraszono niezwykle przyjemnym motywem muzycznym.

– “Pani Alicja, którą dziś odwiedziłem, ma 86 lat i jest jedną z setek tysięcy samotnych seniorów, którzy potrzebują teraz tej uwagi mocniej, niż kiedykolwiek” -, informuje w mediach społecznościowych szef rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Oczywiście film spotkał się z masową reakcją między innymi na Twitterze. Rzecz w tym, że zapewne nie z taką, której spodziewał się Morawiecki. Większość komentarzy mówiła raczej o żenadzie i ustawce.

Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
89,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Badania hormonalne od 89,99 zł - 200+ lokalizacji w ponad 110 miastach z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz