Home Kategorie Życie Uważaj! Ministerstwo zapowiada kary za udział w strajkach. Wysyła już specjalne pisma, ciebie też mogą dotyczyć
1.89K

Uważaj! Ministerstwo zapowiada kary za udział w strajkach. Wysyła już specjalne pisma, ciebie też mogą dotyczyć

Uważaj! Ministerstwo zapowiada kary za udział w strajkach. Wysyła już specjalne pisma, ciebie też mogą dotyczyć

Z przytupem rozpoczął swoje rządy nowy minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek. W zamieszczonym na Twitterze komunikacie resortu pojawiła się zapowiedź kar dla nauczycieli i wielu innych osób.

Wcześniej europoseł Bartosz Arłukowicz ujawnił pisma, jakie ministerstwo miało wysyłać do dyrektorów szkół, w których zwrócono się o podanie informacji dotyczących zaangażowania placówki w protesty.

Nowy minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek z przytupem rozpoczął swoje urzędowanie i zapowiada kary dla nauczycieli za rzekome namawianie do udziału w strajkach przeciwko niedawnemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego odnośnie niekonstytucyjności jednej z przesłanek dopuszczających możliwość przerwania ciąży.

Komunikat w tej sprawie Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało na Twitterze w poniedziałek tuż przed północą. Kilka godzin wcześniej europoseł Koalicji Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz ujawnił na swoim twitterowym koncie zdjęcie pisma, które według niego resort edukacji miał rozsyłać do dyrektorów szkół. Szykują się więc spore zmiany.

W pismach, jak podaje TVN 24 zwrócono się o udzielenie informacji dotyczącej sytuacji związanej z manifestacjami z udziałem uczniów, nauczycieli i dyrektorów”. W zamieszczonych tabelkach należało podać miejscowość, w której mieści się szkoła, a także skrócony opis zdarzenia i podjęte działania.

Wspomniany komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej został podzielony na kilka twittów. W jednym z nich resort nie kryje, że nauczyciele, którzy namawiali uczniów do udziału w strajkach mogą spodziewać się konsekwencji.

– “Mamy sygnały, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach. Naszym obowiązkiem jest natychmiastowa reakcja na takie informacje” – czytamy w pierwszym wpisie.

– “Zgodnie z zapowiedzią poprosiliśmy kuratorów oświaty o sprawdzenie czy takie sytuacje miały miejsce w ich regionie i jaka była na nie reakcja dyrektorów szkół. Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach lub sami brali w nich udział, powodując zagrożenie w czasie epidemii i zachowując się w sposób uwłaczający etosowi ich zawodu, będą wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem” – dodano w kolejnym poście.

– “Nie ma także naszej zgody na zachęcanie dzieci oraz młodzieży do chuligańskich i wulgarnych zachowań. Nie ma zgody na to, aby uczniowie zachowywali się w taki sposób” – czytamy w ostatniej części komunikatu zamieszczonego na Twitterze.

– “Wpisy są odpowiedzią na post pana Arłukowicza. Przy okazji dodam, że chcieliśmy sprawdzić sytuację w regionach, ale nie ma mowy o zbieraniu nazwisk uczniów czy nauczycieli – o czym poinformował w swoim pierwszym poście Pan Arłukowicz” – mówi rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej.

– “Straszą nauczycieli i uczniów wprost. Panie ministrze Czarnek. Niech pan się trzyma z daleka od nauczycieli i naszych dzieci!” – tak do wpisów zamieszczonych przez resort edukacji odniósł się eurodeputowany Bartosz Arłukowicz.

Jak zapewne pamiętajcie, masowe protesty dotyczą wyniku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października, w którym orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 roku dopuszczający możliwość aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu (jednak z trzech przesłanek zez waląca na przerywanie ciąży obok zagrożenia dla życia i zdrowia matki, a także ciąży będącej wynikiem gwałtu) jest niezgodny z konstytucją.

Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
49,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Doradca dietetyczny z zaświadczeniem MEN za 49,99 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz