Home Kategorie Zdrowie Nie żyje najmłodsza ofiara koronawirusa w Polsce. Dziecko miało cztery miesiące

Nie żyje najmłodsza ofiara koronawirusa w Polsce. Dziecko miało cztery miesiące

Nie żyje najmłodsza ofiara koronawirusa w Polsce. Dziecko miało cztery miesiące

Zmarła najmłodsza ofiara COVID-19 w Polsce. Dziecko miało zaledwie cztery miesiące. Tragedia wydarzyła się w Katowicach. Lekarze walczyli o życie chłopca przez tydzień.

Koronawirus rozprzestrzenia się bardzo szybko. We wtorek (03.11) resort zdrowia poinformował o 19 364 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Sumując: zakażenie w kraju potwierdzono u ok. 415 tysięcy osób.

W szpitalu w Katowicach zmarła najmłodsza ofiara koronawirusa w Polsce. Czteromiesięczny chłopiec miał choroby współistniejące. O śmierci poinformował Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, wydając komunikat o obecnej sytuacji w województwie śląskim.

Najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 odnotowano w województwie mazowieckim. Zakażonych na koronawirusa było tam 2959 osób. W innych województwach pojawiło się równie dużo zachorowań: śląskie (2407), wielkopolskie (2114), małopolskie (2106), dolnośląskie (1964), pomorskie (1317), lubelskie (1290), łódzkie (1110), podkarpackie (929), warmińsko-mazurskie (565), świętokrzyskie (551), kujawsko-pomorskie (551), zachodniopomorskie (454), opolskie (445), podlaskie (316), lubuskie (286).

Lekarze z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka walczyli o życie dziecka przez tydzień. Początkowo twierdzono, że dziecko miało wadę serca. Lekarze ze szpitala nie potwierdzili tej informacji. W ciągu ostatnich 24 godzin w województwie śląskim zmarło 31 zakażonych osób. W większości były to osoby starsze po 60 roku życia. U wielu z tych osób stwierdzono choroby współistniejące. Wcześniej najmłodszą osobą, która zmarła w Polsce na COVID-19 była 18-latka z Warszawy.

Warto pamiętać, że objawy, które najczęściej się pojawiają to:

  • gorączka,
  • suchy kaszel,
  • zmęczenie.
Objawy, które występują rzadziej:
  • ból mięśni,
  • ból gardła,
  • biegunka,
  • zapalenie spojówek,
  • ból głowy,
  • utrata smaku lub węchu,
  • wysypka skórna lub przebarwienia palców u rąk i stóp.

W tym wszystkim, naprawdę przykre jest to, że na wirusa umarło czteromiesięczne dziecko.

eKurs: Dietetyka kliniczna z MEN
eKurs: Dietetyka kliniczna z MEN
69,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Dietetyka kliniczna z certyfikatem MEN za 69 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz