Home Kategorie News Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego: Czeka nas całkowity lockdown – nowe obostrzenia
10.79K

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego: Czeka nas całkowity lockdown – nowe obostrzenia

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego: Czeka nas całkowity lockdown – nowe obostrzenia

Dzisiejszy rekord zarażeń i zgonów doprowadził do tego, że premier Mateusz Morawiecki zdecydował się na konferencję, która wprowadza nowe obostrzenia i zbliżający się całkowity lockdown.

Nowe obostrzenia z pewnością nikogo nie ucieszą. Fakt jest jednak taki, że jak mówił premier Morawiecki, następnym krokiem jest wprowadzenie narodowego, całkowitego lockdownu.

Pierwszą rzeczą o jakiej powiedział Mateusz Morawiecki jest przejście na całkowitą naukę zdalną. Uczniowie klas 1-3 nie będą już chodzić do szkoły i trwać ma to co najmniej do 29 listopada.

Mateusz Morawiecki powiedział również, że kina, teatry, muzea będą zamknięte. Ponadto, hotele mogą teraz przyjmować tylko tych gości, którzy podróżują służbowo. Innymi słowy wyjazdy turystyczne są w tym momencie zakazane. Mało tego, galerie handlowe również stracą sporo dochodów, dlatego że w galeriach mogą teraz działać tylko sklepy gastronomiczne, drogerie czy apteki.

Kościoły nadal pozostają czynne, ale znacznie ograniczono w nich liczbę wiernych. Dokładniej 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Mało tego  premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że jeżeli działania te nie przyniosą rezultatu, to za tydzień czeka nas całkowity lockdown. Innymi słowy jesteśmy o krok od tragedii.

 

-90% na Drugą Rzecz w home&you
-90% na Drugą Rzecz w home&you
0,00 zł
3 dni
do końca oferty!
-90% na Drugą Rzecz w home&you

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
17
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
10
Zły
Zły
33

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz