Home Kategorie Zdrowie “DGP”: Szpitalom zaczyna brakować tlenu dla pacjentów covidowych

“DGP”: Szpitalom zaczyna brakować tlenu dla pacjentów covidowych

“DGP”: Szpitalom zaczyna brakować tlenu dla pacjentów covidowych

W szpitalach pojawiają się kłopoty z zaopatrzeniem w tlen – pisze “Dziennik Gazeta Prawna”.​ Jak informuje gazeta, zwiększone zapotrzebowanie to efekt gwałtownie rosnącej liczby pacjentów.

Według oceny placówek tlenu przydałoby się nawet o 30 proc. więcej niż jest. To naprawdę przerażająca informacja dla wszystkich. Musimy się przygotować na więcej zgonów.

Jak wynika z informacji “DGP”, rząd zastanawia się nad liberalizacja uregulowań dotyczących certyfikacji tego gazu, a nawet, w wariancie awaryjnym, nad zastosowaniem butli przemysłowych.

Potrzebne jest też złagodzenie przepisów budowlanych i tych dotyczących bezpieczeństwa obiektów. W ostatniej ustawie covidowej znalazły się regulacje zawieszające stosowanie tych norm: miało to ułatwić budowę szpitali tymczasowych i rozbudowę instalacji – również tlenowych – w obecnych.

– “Ministerstwo Zdrowia jest świadome kłopotów. Niektóre placówki rozbudowały ostatnio swoje zabezpieczenie tlenowe, bo nie były przygotowane do tak wielkiej liczby łóżek respiratorowych. Wiele tych instalacji trzeba było poprawić, ale nie zawsze się dało. Możliwe są więc lokalne problemy – tłumaczy wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.

Post owocowo-warzywny
Post owocowo-warzywny
416,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Post owocowo-warzywny dr Dąbrowskiej: 7-dniowa dieta za 416 zł i więcej w Studiu Zdrowia Dietering – wiele lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz