Home Kategorie Życie Szykuje się godzina policyjna w Polsce? Wypowiedzi generałów budzą ogromne niepokoje
4.18K

Szykuje się godzina policyjna w Polsce? Wypowiedzi generałów budzą ogromne niepokoje

Szykuje się godzina policyjna w Polsce? Wypowiedzi generałów budzą ogromne niepokoje

Godzina policyjna może zostać wprowadzona w Polsce tylko przy jednoczesnym ogłoszeniu stanu wyjątkowego. Generałowie nie wykluczają, że przy takiej liczbie zgonów dojdą nowe obostrzenia.

Godzina policyjna ze względu na pandemię koronawirusa funkcjonuje obecnie w Hiszpanii (od 24:00 do 6:00), Czechach, dziewięciu francuskich miastach w tym w Paryżu (od 21 do 6), a także w Brukseli (Belgia) i na Słowacji (od 1 do 5 rano). W Polsce też może zostać wprowadzona.

– “Spodziewam się u nas wprowadzenia godziny policyjnej. Oficjalnym uzasadnieniem będzie zapewne gwałtowny, postępujący wzrost zachorowań i tu rządzący powołają się na przykłady innych krajów, które już to zrobiły. Nieoficjalną przyczyną natomiast będą protesty, które rozlewają się na cały kraj” – mówił dla Gazety Wyborczej gen. Adam Rapacki, były podsekretarz stanu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Jak zauważa gen. Rapacki, do kolejnych obostrzeń może doprowadzić liczba zgonów, która spowodowana będzie nie tylko koronawirusem, ale ogólnie zapaścią służby zdrowia. Jedynie w ostatnim tygodniu października odnotowano śmierć ponad 12,5 tys. osób.

Były szef WSI, gen. Marek Dukaczewski zaznacza z kolei, że według naukowców z Uniwersytetu w Seattle (Waszyngton, USA) trzy miesiące temu wyliczono, że w Grudniu w Polsce na COVID-19 będzie umierać ok. 250 osób dziennie. Po zaktualizowaniu w oparciu o obecną sytuację epidemiczną, przewidywania wzrosły do 400 osób dziennie.

Aby jednak wprowadzić godzinę policyjną, trzeba wprowadzić stan wyjątkowy. Aby to zrobić, Rada Ministrów musi skierować odpowiedni wniosek do prezydenta. Niedawno Mateusz Morawiecki zapowiedział, że możliwy jest całkowity lockdown, ale nie wiadomo czy z pójdzie to w parze ze stanem wyjątkowym. Tak więc powtarzając słowa z wczorajszej konferencji, zapnijcie pasy.

 

Masaż klasyczny lub relaksacyjny
Masaż klasyczny lub relaksacyjny
59,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybrany 60-minutowy masaż od 49,99 zł w gabinecie Alice's Institute Kosmetologia w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz