Home Kategorie Ludzie Protest przed Radiem Maryja. Ojciec Tadeusz Rydzyk znów zabrał głos ws. aborcji. Święta Wojna trwa
2.13K

Protest przed Radiem Maryja. Ojciec Tadeusz Rydzyk znów zabrał głos ws. aborcji. Święta Wojna trwa

Protest przed Radiem Maryja. Ojciec Tadeusz Rydzyk znów zabrał głos ws. aborcji. Święta Wojna trwa

Protest przed Radiem Maryja wywołał reakcję ze strony ojca Tadeusza Rydzyka. Duchowny nie przebierał w słowach. Stwierdził, że toczące się w całym kraju strajki są w sztuczny sposób napędzane.

Te słowa brzmią tak, jakby Ojciec Rydzyk winił rząd, za te protesty. Ciekawe, prawda?  Choć od ogłoszenia kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego minęło już prawie 2 tygodnie, wciąż nie gasną protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Tłumy strajkujących zapowiadają, że będą manifestować tak długo aż prawo ulegnie zmianie.

W Toruniu odbył się przedwczoraj protest w pobliżu siedziby Radia Maryja przeciwko zakazowi aborcji w sytuacji, gdy płód jest poważnie i nieodwracalnie uszkodzony. Manifestacja przypominała dotychczasowe strajki, które odbywały się wcześniej w pozostałych miastach i wsiach w całej Polsce. Protestujący skandowali m.in. wulgarne hasła skierowane w stosunku do rządzących.

Ojciec Tadeusz Rydzyk w zaskakujący sposób skomentował trwające manifestacje. Co ciekawe, duchowny popiera popularną opinię, mówiącą o tym, że… protesty są wynikiem manipulacji.

– “Zobaczcie państwo, co się dzieje. To jest dzwonek, dzwon alarmowy. Te niby manifestacje uliczne, są oczywiście manipulowane i sterowane zwłaszcza przez tzw. media społecznościowe. Są też grupy anarchizujące w Polsce. Czy chcecie, żeby wasze dzieci w to weszły?” – mówi ojciec Rydzyk.

Nie ma się co oszukiwać ,Tadeusz Rydzyk od lat jest ulubieńcem Prawa i Sprawiedliwości, a Telewizję Trwam i Radio Maryja łączy z partią nierozerwalna więź. Tym bardziej dziwi fakt, że duchowny wspomniał w wypowiedzi o tym, że protesty są skutkiem intrygi. Spora część społeczeństwa ma podobne zdanie i uważa, że za wzniecanie strajków odpowiada Jarosław Kaczyński.

Ojciec Rydzyk zwrócił uwagę, że w strajkach uczestniczą przede wszystkim ludzie młodzi tj. uczniowie szkół podstawowych i średnich. W opinii duchownego manifestacje “bardzo źle zwiastują na przyszłość“. O. Tadeusz Rydzyk stwierdził, że rodzice osób protestujących na starość dotkliwie odczują skutki złego wychowania własnych dzieci. Stwierdził, że teraz są oni za aborcją, ale niedługo pewnie będą postulować o eutanazje.

Kurs Excel: rok nauki online
Kurs Excel: rok nauki online
39,00 zł
59 dni
do końca oferty!
Roczny dostęp do lekcji online z zakresu MS Excel za 39 zł na platformie iExcel.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz