Home Kategorie Zdrowie Koronawirus zmutował na fermach futerkowych i przenosi się na ludzi. Trzeba uśpić 15 mln norek.

Koronawirus zmutował na fermach futerkowych i przenosi się na ludzi. Trzeba uśpić 15 mln norek.

Koronawirus zmutował na fermach futerkowych i przenosi się na ludzi. Trzeba uśpić 15 mln norek.

W środę premier Danii Mette Frederiksen przekazała, że rząd zamierza wybić 15 mln norek na fermach. Powodem jest wykryta u zwierząt mutacja koronawirusa. Wirus przeniósł się już ze zwierząt na ludzi.

12 osób, które zostały zarażone mutacją koronawirusa to mieszkańcy północnej Jutlandii. Tam skupiona jest największa liczba ferm. – “Koronawirus zmutowany przez norki może stwarzać ryzyko, że przyszła szczepionka nie zadziała tak, jak powinna (…). Konieczny jest ubój wszystkich norek, czyli 15-17 mln zwierząt” – powiedziała wczoraj podczas konferencji prasowej Mette Frederiksen.
Według informacji przekazanych przez duński rząd mutacja koronawirusa nie powoduje dodatkowych powikłań u ludzi, jednak obniża skuteczność ludzkich przeciwciał. Podczas konferencji prasowej duński minister zdrowia Magnus Heunicke przekazał, że według niego około połowa z 783 przypadków zakażeń koronawirusem, do których doszło w północnej części kraju ma związek z działającymi tam fermami norek.

Kare Moelbaka, przedstawicielka duńskiej agencji kontroli chorób zakaźnych podkreśla, że – “dalsze utrzymywanie hodowli norek stanowi wysokie ryzyko dla zdrowia publicznego tak w Danii, jak i za granicą“-.
Obecnie koronawirusem zainfekowanych jest 207 ferm . W ubiegłym miesiącu było ich 41. Już w październiku władze Danii rozpoczęły wybijanie zwierząt. Rząd obiecał właścicielom ferm zrekompensowanie strat. Warto przy tym przypomnieć, że Dania jest największym eksporterem skór z norek na świecie.
.
Kursy online: Instruktor terapii zajęciowej z MEN
Kursy online: Instruktor terapii zajęciowej z MEN
49,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Instruktor terapii zajęciowej z zaświadczeniem MEN za 49 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz