Home Kategorie News Pilne! Pełen lockdown już niebawem. Premier zdradził termin
33.93K

Pilne! Pełen lockdown już niebawem. Premier zdradził termin

Pilne! Pełen lockdown już niebawem. Premier zdradził termin

Już po 15 listopada w Polsce może zostać ogłoszony całkowity lockdown.  Jeżeli sytuacja się nie poprawi, to premier Mateusz Morawiecki nie będzie miał innego wyjścia i ogłosi “narodową kwarantannę”.

Przekroczymy progi bezpieczeństwa, które w środę ogłosił rząd. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zachorowało 27 143 osób. Tym samym mamy kolejny dobowy rekord zakażeń. Są też kolejne ofiary śmiertelne.

– “Epidemia jest zagrożeniem dla gospodarki i tysięcy istnień ludzkich – mówił w środę premier Mateusz Morawiecki. I ogłosił cały szereg nowych obostrzeń. Zamknięte będą wszystkie szkoły podstawowe, a dzieci powrócą do nauki zdalnej. W galeriach handlowych nie otworzy się od najbliższej soboty większość sklepów” – oprócz m.in. sklepów spożywczych, aptek oraz punktów usługowych.

Premier powiedział też najważniejsze – wskazał punkt, w którym od pełnego lockdownu nie będzie już ucieczki. I choć premier nie podał daty, to już dziś można ją wskazać.

Jak wynika z szacunków money.pl, premier Mateusz Morawiecki będzie musiał wprowadzić lockdown, gdy średnia liczba zakażeń z całego tygodnia przekroczy 26 tys. 523.

Może się to stać już w przyszłym tygodniu, ale jednorazowy “wyskok” ponad ten próg nie oznacza jednak zamknięcia Polaków w domach. To oznacza, że kwarantanna zacznie się, gdy tylko w ciągu ostatnich 7 dni pojawi się więcej niż 185 tys. potwierdzonych przypadków.

Kiedy to może nastąpić? Z danych wynika, że jesteśmy dokładnie o 11 dni od tego momentu – od 15 listopada. To wtedy przekroczymy próg 7-dniowej średniej 70 infekcji na 100 tys. mieszkańców. Próg 75 infekcji na 100 tys. mieszkańców (to również średnia 7-dniowa) przekroczymy niewiele później, bo 20 listopada. Premier Mateusz Morawiecki wskazał, że lockdown pojawi się w momencie, gdy takie liczby pojawią się w Polsce.

Podhale: 1-7 nocy z wyżywieniem i wellness
Podhale: 1-7 nocy z wyżywieniem i wellness
219,00 zł
256,00 zł
210 dni
do końca oferty!
Podhale: 1-7 nocy dla 2 osób ze śniadaniami lub wyżywieniem HB, strefą wellness i więcej w Hotelu Bachledówka

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
14

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz