Home Kategorie Zdrowie Koronawirus w Polsce. Chcemy zamknięcia kościołów? Wyniki sondażu

Koronawirus w Polsce. Chcemy zamknięcia kościołów? Wyniki sondażu

Koronawirus w Polsce. Chcemy zamknięcia kościołów? Wyniki sondażu

Nieco ponad połowa Polaków uważa, że ze względu na epidemię kościoły powinny zostać zamknięte. To reakcja na falę nowych zachorowań na koronawirusa. Biorąc pod uwagę dzisiejsze 27 tys. zarażeń, cóż.

Rząd wprowadza restrykcje, które dotyczą także świątyń. Będzie mogła w nich przebywać maksymalnie jedna osoba na 15m². To ograniczenie identyczne, jak podczas wiosennego lockdownu. W maju restrykcje zaczęły być luzowane. Na początku zwiększono liczbę wiernych do jednej osoby na każde 10m². Dla wielu Polaków to jednak mało.

Czy w związku z tym można powiedzieć, że kościoły mają taryfę ulgową względem basenów czy siłowni, które zostały całkowicie zamknięte? “Super Express” zlecił sondaż, z którego wynika, że większość Polaków życzyłaby sobie zamknięcia świątyń z powodu epidemii koronawirusa. Zdecydowanie za zamknięciem opowiedziało się 27 proc. respondentów. Do takiego rozwiązania raczej przychyla się kolejne 25 proc. badanych co łącznie daje 52 proc. Uważają oni, że skoro zamykamy wszystko to kościoły też.

Mocny sprzeciw wobec zamykania kościołów zgłasza 18 proc. Polaków, a kolejne 23 proc. raczej byłoby przeciwnych. 7 proc. pytanych o to osób nie ma w tej sprawie zdania.

Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 27-28 października 2020 roku na próbie 1022 dorosłych Polaków.

Do tej pory rządy w Europie raczej unikały zamykania kościołów. Wiosną lockdown dotknął świątynie na Słowacji i we Włoszech. Na Litwie zakazano używania wody święconej. W Belgii kościoły katolickie i synagogi zawiesiły nabożeństwa.

Czy zamknięcie kościołów spowolniłoby pandemię? Póki co rząd nie zdecydował się na taki krok. Postanowiono wprowadzić nowe restrykcje, które będą kłopotliwe dla wielu gałęzi gospodarki. Od soboty zamknięte będą galerie handlowe (z wyłączeniem sklepów spożywczych i drogerii), kina czy teatry. Z usług hotelarskich będzie można skorzystać tylko pod warunkiem wyjazdu służbowego. Zobaczymy co będzie dalej.

Gokarty: nawet 30 min jazdy
Gokarty: nawet 30 min jazdy
36,99 zł
49,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Emocjonująca jazda gokartem od 36,99 zł w Awix RacingArena w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
35
Zły
Zły
15

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz