Home Kategorie Życie Nagła manifestacja w centrum Warszawy. To nie Strajk Kobiet, na ulice wyszły babcie

Nagła manifestacja w centrum Warszawy. To nie Strajk Kobiet, na ulice wyszły babcie

Nagła manifestacja w centrum Warszawy. To nie Strajk Kobiet, na ulice wyszły babcie

O godzinie 16:30 na rondzie de Gaulle’a w Warszawie Polskie Babcie rozpoczęły manifestację w obronie kobiet. Polskie Babcie to kobiety twarde, które chcą pokazać, że nie są zatwardziałe.

Odcinają się od z reguły przypisywanego starszym Polkom klerykalizmu czy skrajnego konserwatyzmu. Ich manifestacja może spowodować utrudnienia w Centrum.

Polskie Babcie rozpoczęły na rondzie de Gaulle’a manifestację w obronie kobiet. To kolejna odsłona protestów trwających w całej Polsce od wydanego 22 października orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, któremu – sądząc po skali protestów, ale także po sondażach i badaniach opinii publicznej – sprzeciwia się duża część społeczeństwa. Te babcie, wspierają młodsze kobiety i chcą żeby miały one wybór w swoich życiach.

Polskie Babcie to grupa seniorek, które biorąc udział w protestach czy angażując się społecznie, dają wyraz swoim poglądom odbiegającym od tych stereotypowo przypisywanych starszym Polkom. Odcinają się od klerykalizmu czy skrajnego konserwatyzmu i opowiadają się za ochroną praw kobiet oraz osób LGBT+.

To nie pierwszy raz, gdy Polskie Babcie wychodzą na ulice, solidaryzując się z trwającym i ponawianym w różnych miejscach w Warszawie i w całej Polsce strajkiem kobiet. Seniorki angażowały się już we wcześniejsze protesty. Sam ruch został zainicjowany przez Iwonę Kowalską, Krystynę Piotrowską oraz Izabellę Koniarską.

– “Od dwóch lat protestujemy na ulicy w imieniu naszych Wnuczek i Wnuków (a od pięciu przeciwko rządom pis). Jesteśmy z młodymi i dla nich” – czytamy we wpisie umieszczonym na Facebookowym profilu Polskich Babć.

– “Demokrację i wolność odbiera się małymi kroczkami, kropla drąży skałę. To, na co pozwoliła sobie w tej chwili ta “władza” jest efektem przyzwolenia na ich (nie)rządy przez pięć lat. A zatem prosimy, nie generalizujmy i nie polaryzujmy się pokoleniowo” – czytamy na Facebooku.

Manifestacja organizowana w czwartek na rondzie de Gaulle’a przez Polskie Bacie stanowi wyraz poparcia dla trwającego od 22 października strajku kobiet, który odbił się w świecie głośnym echem, nic więc dziwnego, że także dzisiejsze wydarzenie przykuło uwagę zagranicznych obserwatorów.

– “Pięciu policjantów na jedną polską babcię” – komentuje zamieszczone przez siebie zdjęcie holenderski dziennikarz Kris, na którego zdjęciu widzimy pięciu funkcjonariuszy zapewne zabezpieczających manifestację. Co sądzicie o takich babciach?

 

Depilacja laserem diodowym
Depilacja laserem diodowym
299,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Depilacja laserem diodowym od 299,99 zł w salonie Dermatis w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
29
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz