Home Kategorie Życie Bon 500+ dla nauczycieli. Na co dokładnie będzie można wydać pieniądze?

Bon 500+ dla nauczycieli. Na co dokładnie będzie można wydać pieniądze?

Bon 500+ dla nauczycieli. Na co dokładnie będzie można wydać pieniądze?

Bon 500+ dla nauczycieli to jedna z decyzji rządu ogłoszonych podczas wczorajszej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego. Mają go przeznaczyć na zakup niezbędnych akcesoriów do pracy.

Podczas wczorajszej konferencji premiera Mateusz Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zapadły kluczowe decyzje w kontekście strategii walki z koronawirusem. Oprócz zamknięcia galerii handlowych i całkowitego przejścia na nauczanie zdalne, politycy poinformowali o sposobach wsparcia przedsiębiorców i nauczycieli.

ateusz Morawiecki zapowiedział, że nauczyciele otrzymają bony w wysokości 500 złotych, które będą mogli przeznaczyć na odpowiednie przygotowanie się do prowadzenia zajęć zdalnie. Świadczenie będzie miało formę jednorazową. Premier wyjaśnił, że kwotę będzie można przeznaczyć na zakup akcesoriów niezbędnych do pracy zdalnej.

Wprowadzone wczoraj obostrzenia poprzedzają objęcie całego kraju lockdownem i zakazem przemieszczania. Rządzący dążą do zminimalizowania kontaktów społecznych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Głównie chodzi tutaj o kontrolę nad dziećmi, które są często głównymi nosicielami choroby.

Od poniedziałku wszyscy uczniowie, niezależnie od wieku będą uczyć się w domach. Rodzice otwarcie zapowiedzieli już, że sprawowanie opieki nad własnymi dziećmi jest dla nich ogromnym obciążeniem i problemem, pomimo tego, że znaczna część z nich pracuje zdalnie. W związku z tym, premier zaproponował pomoc opiekuńczą. Jej szczegóły zostaną niebawem podane.

Również nauczyciele potrzebują wsparcia ze względu na konieczność przestawienia się na prowadzenie zajęć zdalnie. Właśnie dlatego państwo pomoże pedagogom przygotować się pod kątem technicznym do wyzwania jakim jest e-nauczanie. Bon 500+ będzie można przeznaczyć na zakup sprzętu elektronicznego potrzebnego do prowadzenia nauki zdalnej. Bądźmy jednak szczerzy, co można kupić za 500 złotych?

Karnety na zajęcia jogi
Karnety na zajęcia jogi
59,99 zł
105,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Karnety na zajęcia jogi od 59,99 zł w salonie Stan Harmonii w Bydgoszczy (do -47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz