Home Kategorie Ludzie Kurski i TVP w ogromnych tarapatach, do sądu trafiły pozwy. Rodzina Giertychów ma dość i ujawnia szczegóły

Kurski i TVP w ogromnych tarapatach, do sądu trafiły pozwy. Rodzina Giertychów ma dość i ujawnia szczegóły

Kurski i TVP w ogromnych tarapatach, do sądu trafiły pozwy. Rodzina Giertychów ma dość i ujawnia szczegóły

TVP będzie musiało wytłumaczyć się przed wymiarem sprawiedliwości. Właśnie poinformowano o złożeniu pozwów przeciwko samemu medium oraz jego dziennikarzom.

W październiku doszło do aresztowania Romana Giertycha przez służby z Centralnego Biura Antykorupcyjnego. TVP niemal natychmiastowo zaczęło nagłaśniać incydent. – “Zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW” – czytamy w oświadczeniu śledczych.

– “Materiał zgromadzony przez CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. Szkoda w mieniu przekracza 90 mln złotych” – deklarowali mundurowi.

Przypomnijmy, że kilka dni po zatrzymaniu Romana Giertycha jego żona ostrzegła przez pozwaniem TVP. Okazuje się, że nie były to jedynie deklaracje bez pokrycia. Dziś prawniczka wydała ważny komunikat. Telewizji Polskiej grożą poważne konsekwencje.

– “Dzisiaj złożyliśmy pierwszy pozew przeciwko TVP. Wnosimy o 500 tys. zadośćuczynienia oraz przeprosiny przed „Wiadomościami” przez wiele dni. Wysłaliśmy także akty oskarżenia wobec tzw. dziennikarzy TVP” – napisała za pośrednictwem Twittera Barbara Giertych. Wygląda na to, że konflikt między TVP a Giertychami nabiera rozpędu.

Solą w oku są materiały jakie TVP emitowało na temat Romana Giertycha. Według rodziny prawniczej, Telewizja Polska jawnie nastawiała opinię publiczną przeciwko byłemu ministrowi. Przypomnijmy, że TVP przedstawiło widzom nieruchomość polityka we Włoszech oraz mogła sugerować, że były poseł udawał objawy choroby.

– “Tata trafił do szpitala po tym jak zemdlał w obecności funkcjonariusza CBA w łazience. Wcześniej czuł się dobrze i mówił, że po jego odpowiedzi „nie” na pytanie funkcjonariuszy o to czy ma myśli samobójcze wybuchli oni śmiechem. Nie chcę myśleć co się stało. Dziękuje za wsparcie” – komentowała córka Romana Giertycha. Chwilę po utracie przytomności na miejsce została wezwana karetka, która przetransportowała zatrzymanego do najbliższej placówki służby zdrowia. Jak rozwinie się sprawa? Niedługo się dowiemy

Oczyszczanie i nawilżanie twarzy
Oczyszczanie i nawilżanie twarzy
49,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet oczyszczająco-nawilżający na twarz za 49 zł i więcej opcji w Medical & Beauty Institute

Twoja reakcja?

Super
Super
18
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz