Home Kategorie Podróże Będzie długoterminowy zakaz w Polsce. Już w środę o północy, chodzi o przemieszczanie się. Nie spodoba się to wam

Będzie długoterminowy zakaz w Polsce. Już w środę o północy, chodzi o przemieszczanie się. Nie spodoba się to wam

Będzie długoterminowy zakaz w Polsce. Już w środę o północy, chodzi o przemieszczanie się. Nie spodoba się to wam

Rząd planuje wydać nowe rozporządzenie. Bez wątpienia nie spodoba się to wielu Polakom. Prace już trwają, a szczegóły pojawią się niebawem. To kolejny krok w kierunku zamykania kraju.

Rząd nieustannie pracuje nad dostosowywaniem przepisów do sytuacji epidemicznej. W związku z rosnącą liczbą zakażeń, pojawiła się potrzeba zweryfikowania dotychczasowych restrykcji. 10 listopada wygasa obecne rozporządzenie dotyczące przylotów do Polski. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas nowy, długoterminowy zakaz.

Coraz więcej osób przechodzi infekcję koronawirusową, a każdego dnia padają rekordy dobowej liczby zakażeń. Tylko w czwartek odnotowano 27 143 nowych przypadków i 367 zgonów osób zarażonych. Chociaż WHO nie zaleca lockdownu w żadnym kraju, polski rząd zmierza jednak w tym kierunku. Niestety dla nas.

W tej chwili zakazem lotów objęte są 34 państwa, lecz może się to zmienić. Władze są zdania, że zakaz trzeba będzie przedłużyć o kolejne 14 dni (do 24 listopada). Ponadto na liście mogą pojawić się kolejne kraje.

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że w czwartek wpłynął projekt nowego rozporządzenia. Rada Ministrów przyjrzy się jego zapisom i zweryfikuje zasadność zaproponowanych rozwiązań.

Na liście z zakazem lotów do Polski znajdują się państwa, w których liczba zakażeń przekracza 270 na 100 tys. mieszkańców. Współczynnik dotyczy skumulowanej liczby zakażeń z ostatnich 14 dni.

Wyjątkami od tej reguły są państwa członkowskie Unii Europejskiej oraz strefy Schengen. W przypadku USA zakaz nie dotyczy dwóch stanów – Illinois i Nowy Jork – gdzie mieszka znaczna część Polonii. Nie wykluczone jednak, że to się zmieni.

Ze względu na wykluczenie z zakazu państw członkowskich UE, zakaz będzie dotyczył głównie egzotycznych kierunków. Turyści na razie nie mogą polecieć m.in. do Izraela, Tunezji, czy też Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Jak informuje PAP, nowa lista zostanie ogłoszona nie później, niż 10 listopada – do tego dnia obowiązuje obecne rozporządzenie. Turyści, którzy mają zaplanowane wczasy za granicą mogą się dowiedzieć o zmianach zbyt późno, by anulować rezerwację, lecz w przypadku lotów czarterowych powrót nie powinien być problemem. Innymi słowy, czekają nas kolejne problemy z lotami i wczasami etc.

eKurs: Szybkie czytanie
eKurs: Szybkie czytanie
11,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Szybkie czytanie i efektywna nauka za 11,99 zł w MG Centrum

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
10

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz