Home Kategorie Życie Uważasz, że rodzice powinni rozliczać się z wydawania 500 plus?

Uważasz, że rodzice powinni rozliczać się z wydawania 500 plus?

Uważasz, że rodzice powinni rozliczać się z wydawania 500 plus?

500 plus to świadczenie, którym rząd wspiera polskie rodziny. Pieniądze powinny być więc wydawane na potrzeby dzieci, jednak wielu z nas uważa, że może tak nie być.

Czy gdyby rodzice rozliczali się z otrzymywanego świadczenia, faktycznie spełniałoby ono swoją funkcję? 500 plus to świadczenie na dzieci. Za tę kwotę powinniśmy pokrywać miesięczne wydatki na naszego malucha, ubrania, jedzenie, wizyty u lekarza. Czy rozliczanie tej kwoty zapewniłoby, że pieniądze w całości są przeznaczone na dziecko?

Świadczenie rozliczane przez rodziców miałoby zapewnić państwo, że pieniądze zostały wydane zgodnie z przeznaczeniem. Pytanie brzmi, w jaki sposób rozliczyć tę kwotę i jakie punkty wpisać na listę zakupów dla dzieci? O ile dla maluszków, zakupy pampersów czy potrzebnych niemowlęcych utensyliów byłoby prostsze, tak trudniej rozliczyć zakupy na nastoletnie dziecko.

Rząd musiałby ustalić, jakie konkretnie przedmioty lub usługi wliczają się w koszta dla dziecka, a tych przecież jest nieskończona ilość! Przez podstawowe środki higieny, przez żywność, książki do szkoły, zabawki, wizyty u lekarza czy korepetycje i dodatkowe zajęcia. Lista wydaje się być nieskończona…

Rozliczanie przez rodziców świadczenia miałoby pomóc tylko najmłodszym. Chodzi o to, by potrzeby dziecka były zaspokojone w pierwszej kolejności, a pieniądze rządu nie zostały wydane zgodnie z przeznaczeniem. Rodziny, które mają bardzo słabą sytuację finansową, często podpierają budżet rodzinny na 500 plus, pieniądze nie są zawsze wydawane tylko na dzieci.

Rozliczanie 500 plus wiązałoby się z niemałą papierologią, ale także listą przepisów uściślających, co znajduje się w zakresie wydatków na dziecko. Istnieją jednak także liczne plusy takiej sytuacji. Rozliczanie świadczenia mogłoby jednak pomóc w bardziej świadomym wydawaniu finansów przez rodziców i przeznaczaniu ich tylko dla swoich pociech. Takie rozwiązanie wpłynęłoby także na opinię osób, które uważają, że wielu rodziców nie wykorzystuje świadczenia w należyty sposób. A jakie jest wasze zdanie w tej materii? Jesteście za czy przeciwko?

Depilacja laserem diodowym
Depilacja laserem diodowym
299,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Depilacja laserem diodowym od 299,99 zł w salonie Dermatis w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz