Home Kategorie Zdrowie Jak wygląda pochówek w czasach pandemii? Wstrząsająca relacja pracownicy

Jak wygląda pochówek w czasach pandemii? Wstrząsająca relacja pracownicy

Jak wygląda pochówek w czasach pandemii? Wstrząsająca relacja pracownicy

Osoby, które straciły ostatnio swoich bliskich, niewątpliwie zastanawiają się, jak wygląda pochówek w czasach pandemii. Jedna z pracownic kieleckiego prosektorium przekazała wstrząsające informacje.

Pandemia koronawirusa niewątpliwie zmieniła nasze życie. Wiele osób straciło pracę lub było zmuszonych całkowicie ją przeorganizować. Niestety pandemia ta ma też olbrzymi wpływ na to, jak wygląda pochówek naszych bliskich. Nie są to miłe informacje, ale trzeba o tym powiedzieć.

Pani Marlena od blisko dwóch dekad pracuje w Zakładzie Usług Pogrzebowych „Eden” w Kielcach. Kobieta zajmuje się przygotowaniem ciał do pochówku oraz stara się pomóc przy ostatnim pożegnaniu. W rozmowie z portalem echodnia.eu przyznała, że sytuacja w regionie jest dramatyczna:

– “Od dwóch, trzech tygodni ludzie umierają wręcz masowo” – mówi.

Kobieta poinformowała, że tylko w ubiegły weekend jej zakład zorganizował aż 30 pogrzebów. Ta liczba zszokowała wszystkich pracowników, ponieważ to prawdziwy rekord.

– “Jest bardzo ciężko. Teraz ciało osoby zmarłej na COVID-19 już w szpitalu wkładane jest do dwóch worków, potem odbieramy je my, przychodzimy ubrani w specjalne kombinezony i maski na twarzach” – relacjonuje rozmówczyni serwisu.

Smutne i wstrząsające jest również to, że rodzina zmarłej osoby nie może przejść w spokoju przez wszystkie etapy żałoby. Pani Marlena dodaje, że wielu osobom bardzo trudno pogodzić się z odejściem członka rodziny, a wprowadzone ograniczania jedynie potęgują żal oraz rozgoryczenie:

– “Dla wielu ludzi najgorsze jest to, że nie mogą zobaczyć zmarłej, bliskiej im osoby i chyba czują, że przez to nie mogą się pożegnać. Każdy reaguje na takie sytuacje inaczej, ale niestety bardzo często rozpacz jest ogromna” – mówi.

– “Pracuję ze zmarłymi tyle lat i nigdy nie spodziewałam się czegoś takiego, jestem wręcz poruszona i zszokowana tym, co dzieje się w ostatnich tygodniach. Taka sytuacja panuje nie tylko u nas, bo ludzi umiera tak dużo, że z pracą nie mogą się wyrobić także inne zakłady pogrzebowe” – dodaje.

Na koniec kobieta wyznała, że jak słyszy wypowiedzi osób, które nie wierzą w pandemię, to czuje się bezsilna i zwyczajne wściekła:

Przy pierwszej, wiosennej fali koronawirusa takiej ilości zgonów nie było i być może do ludzi jeszcze nie dociera to, że ten wirus naprawdę zabija i to nie tylko osoby starsze” – kończy swoją wypowiedź kobieta.

 

 

Film wideo lub list od Mikołaja
Film wideo lub list od Mikołaja
35,99 zł
59,99 zł
19 dni
do końca oferty!
Film wideo (od 35,99 zł) lub list od Świętego Mikołaja (45,99 zł) z Elfi.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
45
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz