Home Kategorie Ludzie Szykujcie się na lockdown w Polsce! Jarosław Gowin zdradza, kiedy możemy się go spodziewać

Szykujcie się na lockdown w Polsce! Jarosław Gowin zdradza, kiedy możemy się go spodziewać

Szykujcie się na lockdown w Polsce! Jarosław Gowin zdradza, kiedy możemy się go spodziewać

Lockdown w Polsce zbliża się wielkimi krokami. Kiedy nastąpi? I czym będzie się różnił od tego, co obserwowaliśmy wiosną? Jest odpowiedź wicepremiera Jarosława Gowina.

Od kilku tygodni Polska zbliża się do narodowej kwarantanny, czyli całkowitego lockdownu. Ten, według informacji przekazanych przez premiera Morawieckiego, nastąpi jeśli dobowe przyrosty liczby zakażonych utrzymają się w granicach 27-30 tys.

Premier Morawiecki jasno wskazał kryterium, które musi być spełnione, żeby zapadła decyzja o narodowej kwarantannie. Ale jaką będzie mieć formę? Czy powtórzy się wiosenny lockdown? Czy o decyzji znowu dowiemy się na kilka godzin przed jej wejściem w życie?.

W rozmowie z WP wicepremier Jarosław Gowin podkreślił, że ma nadzieję na uniknięcie całkowitego lockdownu. Na pytanie dziennikarza o to, od kiedy będzie obowiązywała narodowa kwarantanna, wicepremier odpowiedział:

“Mam nadzieję, że nie będzie to konieczne. Decyzje zapadną zapewne albo w tym tygodniu albo w następnym. Wszystko zależy od poziomu rozprzestrzeniania się wirusa” – odparł Gowin.

– “Jeszcze raz podkreślam, że dla mnie lockdown gospodarczy to jest ostateczność, bo musimy mieć świadomość, że lockdown wiosenny kosztował nas wszystkich ok. 150 miliardów złotych” – dodał wicepremier.

W dalszej części rozmowy dziennikarz próbował dopytywać o szczegóły, m.in. o to, czy rządzący biorą pod uwagę wprowadzenie zakazu przemieszczenia się między województwami. Jednak Gowin stronił od udzielania konkretnych informacji. Stwierdził, że lockdown będzie wyglądał “mniej więcej tak jak wiosną”.

Gowin przyznał też, że nie wszystkie decyzje, które zapadły wiosną, były słuszne. Podkreślił również, że w tej chwili zakaz przemieszczania między województwami nie jest brany pod uwagę. Ze słów wicepremiera można było jednak wywnioskować, że nie jest też wykluczony. Jarosław Gowin już wcześniej przyznał, że jest zwolennikiem tego, by raczej ograniczać przemieszczanie się obywateli, niż zamykać gospodarkę. Nie precyzował jednak o jaki rodzaj przemieszczania się chodzi. Czy czeka nas lockdown? Jest to więcej niż pewne.

 

 

Kurs online: Hipnoza
Kurs online: Hipnoza
29,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Podstawy hipnozy i hipnoterapii z certyfikatem za 29 zł z firmą Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz