Home Kategorie Ludzie TVN ujawnił skandaliczne fakty. Kardynał Dziwisz wydał właśnie nadzwyczajne oświadczenie

TVN ujawnił skandaliczne fakty. Kardynał Dziwisz wydał właśnie nadzwyczajne oświadczenie

TVN ujawnił skandaliczne fakty. Kardynał Dziwisz wydał właśnie nadzwyczajne oświadczenie

Kardynał Dziwisz wydał oficjalne oświadczenie w sprawie szokujących faktów, które ujawnili dziennikarze stacji TVN. Będziecie zaskoczeni tym co w nim stwierdził.

Kardynał Dziwisz stanowczo zareagował na medialne doniesienia, wieloletni osobisty sekretarz i przyjaciel Jana Pawła II, wydał specjalne oświadczenie w sprawie faktów, ujawnionych przez twórców dokumentu “Don Stanislao. Prawdziwa twarz kardynała Dziwisza”.

Niedawno premierę w sieci miał film dokumentalny stacji TVN 24 “Don Stanislao. Prawdziwa twarz kardynała Dziwisza”, w którym przedstawiono dokumenty, relacje i rozmowy, wskazujące, że kardynał Stanisław Dziwisz był zaangażowany m.in. w tuszowanie nadużyć seksualnych przez księży na całym świecie.

Legendarny wieloletni osobisty sekretarz i przyjaciel Jana Pawła II, wydał w sprawie medialnych doniesień oficjalne oświadczenie. Kardynał Dziwisz ponownie zwrócił się z propozycją, by niezależna komisja zbadała kwestie poruszane w filmie.

– “Ponawiam propozycję, by sprawami oceny działań podjętych przez stronę kościelną w kwestiach poruszanych w filmie TVN24 “Don Stanislao” zajęła się niezależna komisja” – apeluje kardynał Dziwisz w oświadczeniu przekazanym PAP.

Duchowny zadeklarował pełną gotowość do współpracy z taką komisją w celu wyjaśnienia wszelkich zarzutów, które są kierowane w jego stronę w dokumencie, przygotowanym przez reportera Marcina Gutowskiego.

– “Zależy mi na transparentnym wyjaśnieniu tych spraw. Nie chodzi o wybielanie lub ukrywanie ewentualnych zaniedbań, ale o rzetelne przedstawienie faktów” – zaznaczył kardynał.

Kardynał Dziwisz podkreślił w swoim oświadczeniu również to, że – “dobro pokrzywdzonych jest wartością nadrzędną. Dzieci i młodzież nie mogą już nigdy doznać w Kościele krzywd, które miały miejsce w przeszłości“- .

Głównym tematem filmu dokumentalnego stacji TVN 24 są skandale seksualne w Kościele Katolickim, ale również branie łapówek za organizowanie prywatnych audiencji oraz handel kościelnymi urzędami. To zapis rozmów przeprowadzonych z ofiarami księży pedofilii, a także osobami, które badają tę sprawę zarówno w Polsce, jak i za granicą. Niestety, ale dla Dziwisza i innych duchownych jest to kolejny cios w stronę kościoła.

Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
17,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Ozonowe odgrzybianie klimatyzacji z kontrolą sprawności układu za 17,99 zł i więcej opcji w JW 13 – 4 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz